Nelikumīgas medības – dārgs prieks

Uzsākts kriminālprocess par nelikumīgi nomedītu staltbriedi. 6880 eiro ir materiālais kaitējums, kas tiek nodarīts medību saimniecībai, nelikumīgi nomedījot staltbriedi tā saudzēšanas laikā.

 

Pagājušās nedēļas sākumā, 2018.gada 13. februārī, no medību tiesību lietotāja saņemta informācija par, iespējams, nelikumīgām medībām Ķeguma novada Birzgales pagastā.

 

Valsts meža dienesta medību inspektors, ierodoties notikuma vietā, pēc atstātajām pēdām konstatēja, ka iespējams divas personas ir izsekojušas ievainotu staltbriedi. Apskatot notikuma vietas apkārtni, mežā tika atrasta staltbrieža tēviņa āda un galva. Nošautais dzīvnieks bija sadalīts tur pat mežā un tad transportēts tālāk.

 

Ņemot vērā, ka par minēto faktu ierosināms kriminālprocess par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai, ja ar tām radīts būtisks kaitējums, tad Valsts meža dienesta medību inspektors par notikušo ziņoja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Ogres iecirkņa darbiniekiem. Valsts policijas RRP Ogres iecirknī, saistībā ar notikušo, tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas.

 

Valsts policijas RRP Ogres iecirkņa darbinieki, piedaloties Valsts meža dienesta pārstāvim, kriminālprocesa ietvaros, iespējamās, aizdomās turētās personas dzīvesvietā  izņēma divus nelikumīgi glabātus šaujamieročus, munīciju un svaigu, sadalīta staltbrieža gaļu. Nelikumīgi nomedījot staltbriedi tā saudzēšanas laikā radīts būtisks kaitējums medību saimniecībai 6880 eiro apmērā.

 

Valsts meža dienests pateicas medniekiem un Valsts policijas RRP Ogres iecirkņa darbiniekiem par sadarbību nelikumīgo medību gadījuma atklāšanā.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Juris Nagainis, tālr. 26353360 , VMD Vecākais inspektors medību jautājumos

 Sākotnēji publicēts 19.02.2018

  • Publicēts:
    20.02.2018

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • INTERREG Europe
  • Skolas piens