Jautājumi un atbildes

Noklikšķiniet uz jautājumu sadaļas, lai izvērstu to. Noklikšķiniet uz jautājuma, lai aplūkotu atbildi.

 

Iesniedzot jautājumu Jūsu personas dati tiks apstrādāti saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu un Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Āfrikas cūku mēris

Lūdzu, nosauciet, kuri dezinfekcijas līdzekļi izmantojami pret cūku mēra izplatību paklāju aplaistīšanai ar dezinfekcijas līdzekli?

Atbilde

Informatīvais materiāls par dezinfekcijas līdzekļiem ir PVD mājas lapā.

Kā arī dezinfekcijas veikšanas instrukcija un ieteicamie līdzekļi atrodami šeit 18.02.2011. Nr. 26 Dzīvnieku novietņu dezinfekcijas un vides sanācijas instrukcija

 

Saistībā ar cūku mēri Latgalē, kādi ierobežojumi varētu būt tūristiem šajā reģionā tuvākajās dienās?

Atbilde

Ņemot vērā situācijas bīstamību un risku izplatīt slimību uz citiem reģioniem, iespēju robežās būtu ieteicams atturēties no Latgales reģiona apceļošanas, jo īpaši no Āfrikas cūku mēra skartās teritorijas. Bez tam no inficētās zonas nedrīkst izvest mājas un mežacūku sugas dzīvniekus un to izcelsmes produktus. Ja dzīvnieku īpašnieks (ārpus Āfrikas cūku mēra skartās teritorijas) atļauj apmeklēt dzīvnieku novietni, tad ir jāievēro stingri biodrošības pasākumi (nepieciešams izmantot aizsargtērpu un bahilas).

 

Ģenētiski modificēti organismi

Kur konkrēti Latvijā šobrīd notiek ĢMO audzēšana? (konkrētas pašvaldības un konkrēti uzņēmumi)

Atbilde

Saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likumu, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) uztur Ģenētiski modificēto kultūraugu audzētāju reģistru, informāciju par reģistrētājām personām, publicē mājaslapā.
Šobrīd neviena personā kā ģenētiski modificēto kultūraugu audzētājs Latvijā nav reģistrēta.

Kuras konkrēti ir tās pašvaldības, kas atļauj ĢMO audzēšanu?

Atbilde

Pašvaldības, kurās ir stājušies spēkā saistošie noteikumi par aizliegumu audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus, kas izdoti saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22.pantu ir atzīmētās kartē, kas publicēta VAAD mājaslapā.

Karte izveidota pēc pašvaldību iesniegtās informācijas, atbilstoši Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22.panta sestajai daļai.

Zem kartes redzams saraksts ar pašvaldībām, kas noteikušas aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai un aizlieguma termiņš.

Attiecīgi baltās vietas kartē ir to pašvaldību teritorijas, kuras nav noteikušas aizliegumu ĢMO kultūru audzēšanai.

Vai Mārupes, Ķemeru un Engures pašvaldības uzņēmumi nodarbojas ar ĢMO audzēšanu? (Tāda informācija ir saņemta no vietējiem iedzīvotājiem) Mani interesē vai šādas pārbaudes Latvijā tiek veiktas un vai Jums ir šādi dati.

Atbilde

Jūsu minētās pašvaldības nav noteikušas aizliegumu ĢMO kultūru audzēšanai, bet tas nenozīmē, ka šajās pašvaldības uzņēmumi nodarbojas ar ĢMO kultūru audzēšanu. Kā minēts atbildē uz Jūsu 1.jautājumu, Latvijā nav reģistrēts neviens ĢMO kultūraugu audzētājs.

Ja Jūsu rīcībā ir konkrēta informācija par ĢMO kultūraugu audzēšanu, lūdzu informēt VAAD, piezvanot uz uzticības tālrunis 67550944, vai arī pa tālruņiem 67027098, 67027406.

Neatradi atbildi? Iesūti savu jautājumu.

Vārds, Uzvārds*
E-pasts*
Iestāde*
Jautājums*
Drošības kods*
Re