Aicina no ievedējuzņēmumu saraksta svītrot Vācijas putnu gaļas uzņēmumu

Pārtikas un veterinārais dienests aicinās zemkopības ministru Ati Slakteri svītrot no gaļas ievedējuzņēmumu saraksta Vācijas putnu gaļas uzņēmumu „Landfrisch Geflugelhof GmbH”, jo no šī uzņēmuma vestajā putnu gaļā vairākkārt konstatēta salmonellu klātbūtne.

Kā jau informējām, PVD Sanitārā robežinspekcija pagājušajā nedēļā atpakaļ uz Vāciju nosūtīja 21 tonnu putnu gaļas, jo laboratorisko izmeklējumu rezultāti uzrādīja, ka tā ir inficēta ar salmonellu. Arī iepriekš robežinspekcija šāda paša iemesla dēļ atpakaļ uz Vāciju nosūtījusi divas putnu gaļas kravas, kas vestas no šī paša uzņēmuma.

Kamēr vēl nav pieņemts lēmums par izmaiņām gaļas un gaļas izstrādājumu ievedējuzņēmumu sarakstā, PVD Sanitārā robežinspekcija turpinās no „Landfrisch Geflugelhof GmbH” vestās putnu gaļas kravas aizturēt uz robežas līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Par konstatētajām neatbilstībām no šī Vācijas uzņēmuma vestajā putnu gaļā, kā arī par veiktajiem pasākumiem, lai nepieļautu nekvalitatīvas pārtikas ievešanu valstī, dienests informēs arī Vācijas atbildīgos dienestus.

  • Publicēts:
    10.04.2002