Aktuāla informācija augļu importētājiem

No 2019. gada 1. septembra, ievedot Eiropas Savienībā kivi (Actinidia Lindl.), anonas (Annona L.), papaijas (Carica papaya L.), cidoniju (Cydonia Mill.), hurmas (Diospyros L.), zemeņu (Fragaria L.), ābolu (Malus Mill.), mango (Mangifera L.), pasifloras (Passiflora L.), avokado (Persea americana Mill.), plūmju (Prunus L.), guavas (Psidium L.), bumbieru (Pyrus L.), jāņogu, upeņu (Ribes L.), aveņu, kazeņu (Rubus L.), (Syzygium Gaertn.), melleņu, zileņu, dzērveņu, brūkleņu (Vaccinium L.) un  vīnogu (Vitis L.) ģints augļus, kravām būs nepieciešams eksportētājvalsts izdots fitosanitārais sertifikāts, kā arī fitosanitārā kontrole šo augļu kravām tiks veikta pirmajā robežkontroles punktā, kurā krava šķērso robežu.

 

To paredz grozījumi  Padomes Direktīvā 2000/29/EK (2000. gada 8. maijs) par aizsardzības pasākumiem pret tādu organismu ievešanu, kas kaitīgi augiem vai augu produktiem, un pret to izplatību Kopienā. Grozījumu mērķis ir nodrošināt augu veselības aizsardzību un izvairīties no augiem kaitīgo organismu ievešanas Eiropas Savienībā no valstīm, kuras nav ES sastāvā.

 

Kontrolējamo augu, augu produktu un ar tiem saskarē nonākušu priekšmetu sarakstam ir pievienoti iepriekš minētie augļi, kā arī lietotas lauksaimniecībā un mežsaimniecībā izmantojamās mašīnas un transportlīdzekļi no trešajām valstīm (izņemot Šveici). 

  • Publicēts:
    16.08.2019