Ap ĀCM skarto punktu Saldus novada Jaunauces pagastā noteiktas aizsardzības un uzraudzības zonas

Sakarā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu Saldus novada Jaunauces pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoli”, 3 kilometru rādiusā ap slimības skarto novietni - Saldus novada Jaunauces un Zvārdes pagastos un Auces novada Vītiņu pagastā noteikta karantīna ar aizsardzības zonu, savukārt 10 kilometru rādiusā - Saldus novada Jaunauces, Zvārdes, Vadakstes, Rubas un Kursīšu pagastos un Auces novada Lielauces un Vītiņu pagastos noteikta karantīna ar uzraudzības zonu, paredz Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums, kas šodien publicēts laikrakstā “Latvijas vēstnesis”.

 

Šajā teritorijā esošajās novietnēs tiks pastiprināti kontrolēta cūku reģistrācijas un biodrošības prasību ievērošana un cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība būs pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai.

 

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

 

Ar pilnu rīkojuma tekstu, noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī ĀCM teritorijas karti var iepazīties ŠEIT.

 

Rīkojums “Par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Saldus novada Jaunauces pagastā” stāsies spēkā rīt, 2017. gada 8. septembrī.

 

Papildus informējam, ka Bauskas novada Īslīces pagasts, Rundāles novada Rundāles pagasts un Jelgavas novada Glūdas, Svētes un Zaļenieku pagasti, kur augusta sākumā tika konstatēta meža cūku saslimšana ar ĀCM, no 5. septembra ar EK īstenošanas lēmumu (2017/1521/ES) ir noteikti kā ĀCM 2. riska zona, tātad teritorija, kurā saslimšana konstatēta savvaļas cūkām.

 

ĀCM karte un ierobežojumu  teritoriju interaktīvā karte pieejama ŠEIT.

  • Publicēts:
    07.09.2017