Aprīlī samazinājies dārzeņu imports

Aprīlī, salīdzinot ar martu, ievērojami samazinājies Latvijā brīvam apgrozījumam ievesto gurķu, tomātu, kartupeļu un burkānu apjoms, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas dati.

Aprīlī Latvijā ievestas 220 tonnas gurķu, kas ir vairāk nekā uz pusi mazāk kā martā, kad brīvam apgrozījumam ieveda 527 tonnas gurķu. Vairāk nekā puse no visa gurķu apjoma – 154 tonnas, ievesta no Lietuvas. Vēl gurķi ievesti no Nīderlandes, Beļģijas, Igaunijas un Spānijas.

Samazinājies arī tomātu imports. Ja martā Latvijā ieveda 513 tonnas tomātu, tad aprīlī ievestas 428 tonnas, kas ir par 85 tonnām mazāk.146 tonnas tomātu ievestas no Spānijas, bet 133 tonnas no Nīderlandes. Vēl tomāti ievesti no Ukrainas, Lietuvas, Turcijas un Vācijas.

Kartupeļu imports samazinājies no 2 828 tonnām martā līdz 2 792 tonnām aprīlī, bet burkānu imports samazinājies par 1 tonnu. Aprīlī ievestas 45 tonnas burkānu. Teju puse kartupeļu – 1 151 tonnas – ievestas no Nīderlandes. Vēl kartupeļi ievesti no Vācijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Polijas, Lietuvas,  Izraēlas, Zviedrijas un Austrijas. Savukārt burkāni ievesti no Igaunijas, Nīderlandes un Itālijas.

  • Publicēts:
    20.05.2002