Astoņpadsmit ES dalībvalstīs savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā ir ierobežota

Otrdien, 28. martā, Eiropas Parlamentā notika Dzīvnieku labturības un saglabāšanas sadarbības grupas organizēta konference “Savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkos: laiks pārmaiņām”.

 

Pēdējo gadu laikā simtiem Eiropas pašvaldības un 18 Eiropas Savienības dalībvalstis ir pieņēmušas ierobežojumus savvaļas dzīvnieku izmantošanai cirkā, pamatojoties uz sabiedrības drošības, dzīvnieku veselības, aizsardzības, ētikas un labturības aspektiem. Pašreizējās tendencēs atspoguļojas sabiedrības atbalsta samazināšanās izklaidēm, kurās tiek izmantoti dzīvi dzīvnieki, jo īpaši tādi, kuri nav pieradinātas un domesticētas sugas.

 

Konferences dalībnieki tika iepazīstināti ar Itālijas zinātnieku pētījumu par sociāli ekonomisko ietekmi, aizliedzot dzīvnieku izmantošanu cirkos. Konferencē prezentēti pētījumu rezultāti par dažādām negatīvām sekām, kas rodas, izmantojot savvaļas dzīvniekus cirkā gan no veterinārā, gan etoloģiskā, gan sabiedrības drošības viedokļa. Konferencē arī apspriestas iespējas saglabāt mūsdienu cirka mākslas un kultūras vērtību, neapdraudot dzīvnieku labturību.

 

Vairāk par konferenci varat uzzināt ŠEIT.

 

Informācijas avots: Zemkopības ministrija

  • Publicēts:
    29.03.2017