Informācija par veterināro zāļu realizācijas apgrozījumu Latvijā 2016. gadā

Pārtikas un veterinārais dienests ir apkopojis lieltirgotavu iesniegtos statistikas datus par veterināro zāļu realizācijas apgrozījumu Latvijā 2016. gadā un izveidojis veterināro zāļu lieltirgotavu sadalījumu pēc to realizācijas apgrozījuma, kā arī noteicis lieltirgotavu tirgus daļas sadalījumu.

 

Statistikas dati apkopoti par 24 veterināro zāļu lieltirgotavām un vienu cilvēkiem paredzēto zāļu lieltirgotavu, kurai ir tiesības izplatīt veterinārās zāles.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta dati liecina, ka veterināro zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā 2016. gadā sasniedza 11,4 miljonus eiro, kas ir par 6% vairāk kā gadu iepriekš un ir augstākais kopš 2008.gada.

 

Lieltirgotavas iepriekšējā gadā realizējušas 640 dažādu nosaukumu veterinārās zāles, kas iekļautas Latvijas Veterināro zāļu reģistrā.

 

Spriežot pēc realizācijas apgrozījuma, visvairāk veterinārās zāles realizētas dzīvnieku īpašniekiem, kuri iekļauti Pārtikas un veterinārā dienesta apstiprinātajā personu sarakstā, kas nenodarbojas ar veterinārmedicīnisko praksi, bet iegādājas veterinārās zāles tieši no lieltirgotavas savas darbības nodrošināšanai.

 

Statistikas dati norāda, ka gadu no gada pieaug veterinārmedicīnas prakses iestādēm pārdoto veterināro zāļu apgrozījums.

 

Statistikas dati par veterināro zāļu izplatīsanu 2016. gadā

  • Publicēts:
    21.02.2017