Informācija veterinārārstiem un veterināro zāļu lietotājiem par veterināro zāļu Bravecto drošu lietošanu

Pārtikas un veterinārais dienests informē Latvijas veterinārārstus, ka reģistrācijas apliecības īpašnieks MSD Animal Health  ir izplatījis vēstuli veterinārārstiem  “Higiēnas pasākumi, lietojot Bravecto Spot on suņiem un kaķiem ”, kas satur maldinošu informāciju par veterināro zāļu Bravecto lietošanu.

 

Veterinārās zāles Bravecto šķīdums pilināšanai uz ādas suņiem un kaķiem (Reģ. Nr. EU/2/13/158/016-EU/2/13/158/031) satur aktīvo vielu fluralaneru un ir indicētas ērču un blusu invāzijas ārstēšanai.

 

MSD Animal Health izplatītajā vēstulē ir ietverti vairāki apgalvojumi, kas neatbilst minēto veterināro zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā noteikto piesardzības pasākumu būtībai.

 

Cimdu izmantošana zāļu lietošanas laikā nav “tikai piesardzības pasākumi, lai izvairītos no produkta saskares ar lietotāja ādu” kā tas ir minēts MSD Animal Health vēstulē.  Tā ir obligāta prasība,  jo šīs zāles pielīp ādai, un pēc zāļu izšļakstīšanās var pielipt arī tuvumā esošām virsmām. Pēc saskares ar ādu nelielam skaitam cilvēku novēro izsitumus, tirpšanu vai skartās vietas nejutīgumu. Saskare ar ādu var rasties gan tieši rīkojoties ar zālēm, gan apstrādājot dzīvnieku.

 

Lai izvairītos no saskares ar ādu, rīkojoties ar šīm veterinārajām zālēm un tās lietojot dzīvniekiem, jālieto vienreiz lietojami aizsargcimdi, kam jābūt pieejamiem šo zāļu tirdzniecības vietās. Ja zāles saskaras ar ādu, skartā vieta nekavējoties jāmazgā ar ziepēm un ūdeni. Cimdi jāizmanto, jo dažos gadījumos ziepes un ūdens nepalīdz nomazgāt zāles, kas izlijušas uz pirkstiem.

 

MSD Animal Health vēstulē  minētais ieteikums “izmantot citus mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļus, kas satur alkoholu vai acetonu”, lai notīrītu ādu, ja notikusi cilvēka saskare ar šīm veterinārajām zālēm, nav ietverts Bravecto zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā. Turklāt organisko šķīdinātāju lietošana var pastiprināt zāļu uzsūkšanos caur ādu un palielināt blakusparādību risku.

 

PVD atgādina, ka jebkāda informācija, kas nav iekļauta oficiāli apstiprinātā zāļu informācijā (veterināro zāļu aprakstā, lietošanas instrukcijā) nevar tikt uzskatīta par pareizu un ticamu.

 

Pārtikas un veterinārais dienests aicina veterinārārstus un zāļu lietotājus rūpīgi iepazīties ar informāciju lietošanas instrukcijā un veterināro zāļu aprakstā, ņemot vērā visus brīdinājumus un ieteikumus drošai un pareizai zāļu lietošanai, pirms jebkuru zāļu lietošanas.

  • Publicēts:
    23.07.2019