Lietuvas produktos atkal konstatē zarnu nūjiņas

Pārtikas un veterinārais dienests nav ļāvis nonākt tirdzniecībā Lietuvā ražota biezpiena un sviesta kravām, jo laboratoriskie izmeklējumi  tajos uzrādījuši bīstami paaugstinātu zarnu nūjiņu daudzumu.

PVD Sanitārā robežinspekcija uz robežas noņēmusi paraugus no sviesta un biezpiena, kas vesti no Lietuvas un nosūtījusi laboratoriskajai izmeklēšanai. Abas kravas tika ielaistas Latvijā vairumtirdzniecības bāzē ar rīkojumu nelaist tās brīvam apgrozījumam līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Saņemtie laboratoriskie izmeklējumi uzrādījuši, ka Lietuvā ražotajos piena produktos ir būtiski pārsniegta pieļaujamā zarnu nūjiņu norma.

Tā kā sviesta derīguma termiņš vēl nav beidzies, PVD Rīgas pilsētas pārvaldes inspektori pieņēmuši lēmumu sviestu nosūtīt atpakaļ uz Lietuvu, savukārt biezpienu, kuram derīguma termiņš jau ir beidzies, nosūtīts iznīcināšanai.

Kā jau ziņots, PVD Sanitārā robežinspekcija pēc paraugu noņemšanas plāna jau iepriekš ir nosūtījusi laboratoriskajiem izmeklējumiem 15 Lietuvā ražotu piena produktu paraugus un 5 gadījumos laboratoriskie izmeklējumi uzrādīja, ka tajos ir pārsniegta pieļaujamā zarnu nūjiņu norma.

am pa tālruni 7095230

  • Publicēts:
    26.03.2002