Nīderlandē divās ūdeļu fermās konstatēts SARS-CoV-2

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis informāciju no Nīderlandes kompetentās uzraudzības iestādes par divām ūdeļu fermām, kurās dzīvniekiem konstatēts SARS-CoV-2 vīruss. 
 
Ūdeļu fermās dzīvniekiem novērotas gremošanas un respiratorās saslimšanas, vienlaikus pieaugot dzīvnieku mirstībai. Papildus citām dzīvnieku infekcijas slimībām, saslimušie dzīvnieki pārbaudīti arī uz SARS-CoV-2 vīrusu un laboratoriskie izmeklējumi uzrādījuši pozitīvu rezultātu. 
 
Tiek ziņots, ka aizdomas par saslimšanu ar COVID-19 ir atsevišķiem abās ūdeļu fermās strādājošajiem.
 
Nīderlandes atbildīgās iestādes šobrīd uzskata, ka ūdeļu inficēšanās notikusi no slimajiem cilvēkiem. Lai noskaidrotu ūdeļu saslimšanas apstākļus, Nīderlandē ir uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana.  Papildus,  tuvākajā laikā tiks sākti arī zinātniskie pētījumi skartajās ūdeļu fermās, lai iegūtu vairāk informācijas par šiem  saslimšanas gadījumiem.     
 
Latvijā ir astoņas ūdeļu audzētavas. PVD aicina tās sekot līdzi dzīvnieku veselības stāvoklim un nekavējoties informēt veterinārārstu un Pārtikas un veterināro dienestu, ja dzīvniekiem novērotas gremošanas un/vai respiratorās saslimšanas, kā arī, ja novērojama paaugstināta dzīvnieku mirstība.
 
Tāpat PVD aicina pārliecināties, ka novietnēs nodarbinātie ir veseli, bez COVID-19 raksturīgajiem simptomiem.
 
Par Nīderlandes ūdeļu fermās konstatēto PVD ir informējis Biedrību Latvijas Zvēraudzētāju asociācija. 
  • Publicēts:
    27.04.2020