Par veterināro zāļu "Osurnia" uzmanīgu lietošanu

Veterināro zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieks "Elanco Europe Ltd" informē, ka ir saņemti ziņojumi par veterināro zāļu "Osurnia" iedarbību uz cilvēku acīm un iespējamo iedarbību uz suņu acīm.

 

Saskare ar acīm vairumā gadījumu notikusi, kad suns kratījis galvu pēc "Osurnia" ievadīšanas ausu kanālos.

 

Veterinārās zāles "Osurnia" ir gēls ausu infekciju ārstēšanai suņiem, ko izraisa Staphylococcus pseudintermedius un Malassezia pachydermatitis.

 

"Osurnia" sastāvā ir trīs aktīvās vielas – terbinafīns, florfenikols un betametazona acetāts. Terbinafīns iznīcina sēnītes. Florfenikols ir antibiotika, kas darbojas, bloķējot olbaltumvielu veidošanos baktēriju šūnās. Betametazona acetāts ir kortikosteroīds, kas mazina iekaisumu un sāpes.

 

"Elanco Europe Ltd"  atgādina un iesaka:

 

  • Cilvēkiem, kuri izmanto "Osurnia", jāuzmanās, lai "Osurnia" lietošanas laikā preparāts nenonāktu saskarē ar viņu acīm, dzīvnieku īpašnieku un citu cilvēku acīm, kā arī suņa acīm.
  • "Osurnia" lietošanas laikā suņa kustības ir pienācīgi jāierobežo un jāveic piemēroti piesardzības pasākumi, lai novērstu nejaušu preparāta saskari ar acīm.
  • Dzīvnieku īpašniekiem jānovēro ārstētie suņi un jāsazinās ar veterinārārstu, ja rodas jebkādas blakusparādības, it īpaši tādas ar acīm saistītās pazīmes kā acu samiegšana, apsārtums vai izdalījumi.
  • Ja notiek nejauša saskare ar acīm, acis rūpīgi jāskalo ar ūdeni 10 līdz 15 minūtes; vērsieties pēc medicīniskās palīdzības.

 

Sīkāku informāciju par veterinārajām zālēm "Osurnia" var iegūt Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā.

 

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošās informācijas, veterinārās zāles "Osurnia" Latvijā netiek izplatītas.

 

Plašāka informācija par saņemtajiem ziņojumiem un ieteikumi, lietojot veterinārās zāles - "Elanco Europe Ltd" Eiropas Zāļu aģentūrā saskaņotā vēstule veterinārārstiem

  • Publicēts:
    07.05.2018