Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sanitārā robežinspekcija nedēļā no 1. līdz 7. aprīlim pārbaudījusi 3 477 importa, 214 eksporta un 1 514 tranzīta preču kravas

Aiztur kravas dokumentu dēļ

PVD Sanitārā robežinspekcija iztrūkstošu pavaddokumentu dēļ uz Latvijas robežas aizturējusi 5 preču kravas.

Iztrūkstošu ievešanas atļauju dēļ aizturētas divas no Ukrainas vestas lopbarības kliju kravas un viena no Ziemeļāfrikas republikas vesta kaulu miltu krava. Kaulu milti pēc iztrūkstošo dokumentu uzrādīšanas Latvijā ielaisti, bet abas lopbarības kliju kravas pagaidām atrodas muitas zonā.

Aizturēta un pagaidām Latvijā nav ielaista arī no Nīderlandes vestā linsēklu krava, jo tās pārvadātājs nav varējis uzrādīt fitosanitāro sertifikātu. Savukārt iztrūkstoša veterinārā sertifikāta dēļ aizturētā barības piedevu krava, kas arī vesta no Nīderlandes, pēc dokumenta uzrādīšanas Latvijā ielaista.

Vēl PVD Sanitārā robežinspekcija nav ielaidusi Latvijā un nosūtījusi atpakaļ uz ASV 23 tonnas putnu gaļas, jo tās pārvadātāja uzrādītais veterinārais sertifikāts nav atbildis Latvijas republikas prasībām.

Vairāk ieved cūkas un cūkgaļu

Pagājušajā nedēļā Latvijā brīvam apgrozījumam ievestas 1 942 dzīvas cūkas, kas, salīdzinot ar aizpagājušo nedēļu, ir par 710 cūkām vairāk, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas operatīvā informācija.

Cūkas ievestas no Igaunijas un Lietuvas.

Vairāk ievesta arī cūkgaļa. Pagājušajā nedēļā ievestas 113 tonnas cūkgaļas, kas, salīdzinājumā ar aizpagājušo nedēļu, ir par 41 tonnu vairāk. Cūkgaļa ievesta no Beļģijas, Igaunijas un Lietuvas.

Mazāk ieved dārzeņus

Pagājušajā nedēļā Latvijā brīvam apgrozījumam ievestas 111 tonnas tomātu, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas operatīvā informācija. Tas ir teju uz pusi mazāk nekā aizpagājušajā nedēļā, kad Latvijā ieveda 215 tonnas tomātu.

Mazāk ievesti arī gurķi. Ja aizpagājušajā nedēļā Latvijā ieveda 115 tonnas gurķu, tad pagājušajā nedēļā ievestas 60 tonnas gurķu, kas, tāpat kā tomāti, arī ir teju uz pusi mazāk.

Samazinājies arī kartupeļu imports. To ievestais apjoms sarucis no 862 tonnām aizpagājušajā līdz 538 tonnām pagājušajā nedēļā.

Savukārt burkāni ievesti vairāk. Pagājušajā nedēļā Latvijā ievestas 29 tonnas burkānu, kas ir par 14 tonnām vairāk nekā aizpagājušajā nedēļā.

  • Publicēts:
    14.04.2002