Pārtikas un veterinārais dienests ir izdevis vairākus importa ierobežojumus

Pārtikas un veterinārais dienests ir izdevis rīkojumu par cūkgaļas importa ierobežojumu no Vācijas, Itālijas, Beļģijas un Spānijas.

Sakarā ar Nīderlandes izcelsmes metoksiprogesterona acetāta piesārņojumu saturošas cūku barības izplatīšanu Vācijā, Itālijā, Beļģijā un Spānijā, kā arī pamatojoties uz Latvijas Republikas “Pārtikas aprites uzraudzības likumu”, ir noteikti ierobežojumi no minētajām valstīm ievest Latvijā cūkgaļu un cūkgaļu saturošu produkciju.

Latvijā ir atļauts ievest kravas, kurām izdots eksportētājvalsts kompetentas iestādes sertifikāts, kurš apliecina, ka ievedamā krava nesatur metoksiprogesterona acetātu un ka tas nav bijis izmantots cūku ēdināšanā.

No kravām, kurām šī sertifikāta nebūs, Sanitārā robežinspekcija veiks paraugu noņemšanu un nosūtīs tos laboratoriskai izmeklēšanai Valsts Veterinārmedicīnas diagnostikas centrā. Līdz laboratorisko rezultātu saņemšanai kravas tiks aizturētas, bet pozitīva testēšanas rezultāta gadījumā kravas tiks atgrieztas eksportētājvalstī.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests, sakarā ar mutes un nagu sērgas uzliesmojumu Palestīnā ir  izdevis importa pagaidu aizliegumu no Palestīnas (Gazas sektors un Jordānas Rietumkrasts).

No Palestīnas ir aizliegts ievest mājas un savvaļas pārnadžus; mājas un  savvaļas pārnadžu svaigu gaļu, kautproduktus un tos saturošu produkciju, minēto dzīvnieku pienu un piena produktus, pārnadžu vilnu un apmatojumu, kā arī dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas.

Pēc PVD Sanitārās robežinspekcijas datiem no Palestīnas minētā produkcija Latvijā nav ievesta.

Sakarā ar Ņūkāslas slimības uzliesmojumu Dānijas Karalistē, Pārtikas un veterinārais dienests ir izdevis importa pagaidu aizliegumu.

No Dānijas Karalistes aizliegts ievest Latvijas Republikā mājas un savvaļas putnus, inkubējamās un pārtikas olas, svaigu mājas un savvaļas putnu gaļu. Tāpat no Dānijas Latvijā nevarēs ievest mājas un savvaļas putnu gaļu saturošos gaļas produktus, ja tiem nav nodrošināta Ņūkāslas slimības vīrusa inaktivēšana, kā arī dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus.

Ja minētie produkti vai to izejvielas no Dānijas tiek vestas, bet to izcelsmes valsts ir cita, tad papildus veterinārajam sertifikātam un pavaddokumentam būs papildus nepieciešams oficiāls veterinārārsta apliecinājums, ka produkti nav bijuši kontaktā ar Ņūkāslas slimības ierosinātāju.

  • Publicēts:
    30.07.2002