Pārtikas un veterinārais dienests uzskata, ka nelegālā gaļa jāiznīcina

Pārtikas un veterinārais dienests aicinās gaļu, kas kopīgi ar Kontrabandas apkarošanas centru tika atklāta vairumtirdzniecības noliktavā Mangaļsalā, iznīcināt, jo laboratoriskie izmeklējumi uzrādīja, ka tajā ir ne tik vien paaugstināts zarnu nūjiņu daudzums, bet dažos paraugos arī baktērijas, kas izdala toksīnus.

„Šī gaļa viennozīmīgi ir jānosūta iznīcināšanai”, pauž Pārtikas un veterinārā dienesta direktors Vinets Veldre, ”Kopumā ir izdevies aizturēt 531 tonnu nelegālas gaļas. Tas ir milzīgs apjoms un es pieļauju, ka varētu būt problēmas ar tik liela apjoma gaļas iznīcināšanu, taču citus variantus es neredzu.”

No visiem Mangaļsalā atklātajiem gaļas veidiem Pārtikas un veterinārais dienests noņēma paraugus un nosūtīja uz PVD Valsts veterinārmedicīnas diagnostikas centru laboratoriskajai izmeklēšanai.

Laboratorisko izmeklējumu rezultāti liecina, ka putnu gaļā, kas ievesta no Lielbritānijas, maltajā gaļā, kas ievesta no Vācijas un cūkgaļā, kas ievesta no Brazīlijas konstatēts būtiski paaugstināts zarnu grupas nūjiņu daudzums, kā arī Stafilococus aureus, kas izdala toksīnus. Brazīlijas cūkgaļā konstatēti arī enteropatogēnie E.coli. Maltajā gaļā, kas ievesta no Vācijas konstatēts būtiski pārsniegts pieļaujamais kopējo mikroorganismu skaits. Vistu filejā, kas ievesta no Nīderlandes konstatētas zarnu grupas nūjiņas un pārsniegts pieļaujamais kopējo mikroorganismu skaits. Zarnu grupas nūjiņas konstatētas arī tītaru aknās, kas ievestas no Lielbritānijas. Bez tam tītaru aknās atrasti arī enteropatogēnie E.coli. Vistu krūtiņās, kas ievestas no ASV, zosu gaļā, kas ievesta no Ungārijas un putnu gaļā, kas ievesta no Vācijas konstatētas kampilo baktērijas.

Pārtikas un veterinārais dienests par laboratorisko izmeklējumu rezultātiem informēs arī Kontrabandas apkarošanas centru un ierosinās gaļu nosūtīt iznīcināšanai.

  • Publicēts:
    24.05.2002