PVD turpina pārbaudes Siguldas izglītības iestādēs

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien turpina uzsāktās pārbaudes Siguldas izglītības iestādēs. Lai pārbaudes noritētu operatīvi, to veikšanai mobilizētas vairākas PVD pārvaldes.
 
Inspektori atkārtoti pārbauda bērnudārzus “Pīlādzītis”, “Saulīte” un “Ieviņa”, kuros brīvdienās tika veikta tīrīšana un dezinfekcija. Pārbaudēs, kas iepriekš minēto bērnudārzu ēdināšanas blokos noslēdzās piektdien, PVD nekonstatēja tādus higiēnas prasību pārkāpumus, kas varētu veicināt zarnu infekcijas izplatību. Tika noņemti virsmu nomazgājumu paraugi un nosūtīti laboratoriskajām pārbaudēm. 
 
Tāpat inspektori šodien dosies pārbaudēs uz Siguldas bērnudārziem “Tornīši” un “Pasaciņa”, kuru audzēkņiem arī konstatēta akūta zarnu infekcija. Arī šo iestāžu ēdināšanas blokos inspektori pārbaudīs higiēnas prasību ievērošanu, kā arī tiks ņemti virsmu nomazgājumu paraugi laboratoriskajām pārbaudēm.
 
Papildus PVD pārbaudīs arī pārējās Siguldas izglītības iestādes, kurās saslimšanas gadījumi nav konstatēti.
 
Vienlaikus iepriekš minētajām pārbaudēm, PVD veic pārbaudes arī uzņēmumos, kas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm piegādājuši svaigus augļus un dārzeņus.
 
Šonedēļ gaidāmi “Pīlādzītī”, “Saulītē” un “Ieviņā” ņemtie virsmu nomazgājumu paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti, kā arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumos ņemto arbūzu paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti.
  • Publicēts:
    16.09.2019