SIA „Rānda” mencu aknās atrasti tārpi

Pārtikas un veterinārais dienests aicina patērētājus, iegādājoties mencu aknu konservus, īpašu uzmanību pievērst to ražotājam, jo SIA „Rānda” ražotajās mencu aknās atrasti beigti parazīti – aptuveni 2 centimetrus gari tārpi.

Informācija par to, ka šīs firmas ražotajās mencu aknās, kas fasētas 240 gramu bundžās, ir atrodami parazīti, tika saņemta no kāda pircēja. Pārtikas un veterinārais dienests nekavējoties informāciju pārbaudīja un pārliecinājās, ka pircējam ir taisnība. To pierādīja arī laboratoriskie izmeklējumi – 90 % noņemto paraugu tika konstatēta parazītu klātbūtne.

Pārtikas un veterinārais dienests ir izdevis rīkojumu nekavējoties izņemt SIA „Rānda” ražotās mencu aknas no apgrozības. Dienests pārbauda arī šīs firmas produkcijas izplatītājus, lai pēc iespējas operatīvāk apturētu tirdzniecību ar piesārņotajiem konserviem.

Vaina par notikušo jāuzņemas konservu ražotājam, jo mencu aknas, kas ievestas no Norvēģijas, nav pienācīgi pārbaudītas pirms konservu ražošanas.

PVD Sanitārā robežinspekcija turpmāk pastiprināti pārbaudīs visas no Norvēģijas vestās mencu aknu kravas, savukārt ražotājam ir uzdots izņemto produkciju iznīcināt. Tāpat SIA „Rānda” būs jāmaksā naudas sods.

  • Publicēts:
    22.05.2002