Vienotais sanitārais ievešanas dokuments augu produktiem VSID-AP

Paldies par TRACES izmantošanu Kopējā ievešanas dokumenta I.daļas aizpildīšanā caur sistēmu TRACES, kā tas notika līdz šim!

 

Ar 2017.gada 7.novembri fitosanitāro dokumentu CHEDPP (koksnes iepakojama materiālam, augiem, augu produktiem) vairs nevar aizpildīt TRACES sistēmā, ko Jūs lietojāt, bet ir izstrādāta jauna TRACES platforma, kuru sauc TNT (TRACES New Technology). 

 

Ļoti vēlamies, lai jūs arī turpmāk izmantotu iespēju un aizpildītu CHEDPP dokumenta I.daļu kā sistēmas lietotāji. 

 

Plānots, ka nākotnē pakāpeniski visi dokumenti tiks pārcelti uz jauno sistēmu TNT, kā pirmais ir izstrādāts CHEDPP, kurš tagad sistēmā latviešu valodā ir iztulkots kā VSID-AP  (Vienotais sanitārais ievešanas dokuments augu produktiem).

 

Būtiskā atšķirība ir tā, ka TNT ir jauna, modernāka platforma, kura ir draudzīga lietotājam un piedāvā vairāk iespējas. Atšķirība ir piekļuves iegūšana sistēmas lietošanai, jo piekļuve Eiropas Komisijas sistēmām tagad notiek caur EK autentifikācijas lapu. Pielikumā ir instrukcija, kā var veikt šo reģistrāciju un iegūt lietotāja tiesības. Tas ir jāveic 2.līmeņos- vispirms jums ir jāreģistrējas EU login lapā un pēc tam kā TRACES lietotājiem. Lūdzu, izpildiet darbības, kuras ir aprakstītas pievienotajā instrukcijā.  Jums, kā par kravu atbildīgajām personām, saistoši ir instrukcijas punkti līdz II.1.1. (ieskaitot).  

 

Ja Jūs lietojat TRACES vairāku dokumentu aizpildīšanai piem. CHEDPP, KID vai arī par veterināro kravu ievešanas dokumentiem, tad ar 7.novembri ir divas atsevišķas sistēmas- jaunā TRACES NT, kurā būs CHEDPP (VSID-AP latv.val.) un TRACES, kurā vēl kādu laiku būs pārējie dokumenti. Instrukcijas  sākumā ir minēts, ka varat pieteikties gan īstajā vidē - Production, gan izstrādes vidē Acceptance, kur varat pavingrināties, kā aizpildīt VSID-AP I.daļu.  

 

Ja iepriekšējo paziņošanu neveic caur TRACES NT, tad aizpildītu Vienoto sanitārā ievešanas dokumenta (VSID-AP) 1. daļu nosūta uz PVD kontroles punktu, caur kuru paredzēts kravu vest. Punktu kontaktinformācija pieejama ŠEIT.

 

Ceram, ka izpratīsiet neērtības, kuras radīsies  apgūstot jauno sistēmu, un tomēr paliksiet TRACES lietotāji. Aicinām Jūs reģistrēties jaunajā sistēmā. Pievienojam arī instrukciju kā aizpildīt dokumenta I.daļu.

 

 

Esam gatavi atbildēt uz Jums neskaidrajiem jautājumiem. Zvaniet par zemāk atrodamo tālruņa numuru, ja rodas neskaidrības. Kristīna Romanova 67027111 vai Gunārs Tīlītis 67027381.