ĀCM ierobežošanas pasākumu izmaksas segs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Saistībā ar nepieciešamību nekavējoši veikt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanai Krimuldas novada Krimuldas pagastā un Salaspils novada Salaspils pagastā, valdība otrdien, 14. februārī, pieņēma Ministru kabineta rīkojumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” un Ministru kabineta rīkojumu par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai. 

 

Rīkojums par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” paredz nodrošināt faktisko izdevumu segšanu, kas saistīti ar dzīvnieku nogalināšanu un blakusproduktu iznīcināšanu. Iestādēm un uzņēmumiem, kuri tika iesaistīti Krimuldas pagasta novietnē “Rukas” esošo cūku nogalināšanā un sadedzināšanā, tiks kopsummā samaksāti 127 903 eiro. No šīs naudas SIA “Grow Energy” saņems 100 098,27 eiro par dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņems 5827 eiro par dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu PVD Dienvidlatgales pārvaldes dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu sadedzināšanas iekārtā “Hurican PRO 1000”, un vēl PVD saņems 21 977 eiro izdevumu segšanai par dzīvnieku nogalināšanu Krimuldas novada Krimuldas pagasta novietnē “Rukas”.

 

Savukārt rīkojums par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai saistīts ar cūku likvidēšanu Salaspils pagasta novietnē “Bunči” un noteic ne vairāk par 222 581 eiro lielu finansējumu ar cūku nogalināšanu un likvidēšanu saistīto izdevumu segšanai. No šīs naudas ne vairāk kā 172 581 eiro plānots izmaksāt SIA “Grow Energy” par dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu. Līdz 50 000 eiro plānots izmaksāt PVD par dzīvnieku nogalināšanu. Tai skaitā līdz 6000 eiro paredzēti SIA “Alviri” par dezinfekcijas pakalpojumu veikšanu, savukārt par transporta pakalpojumu nodrošināšanu SIA “Paugurīši A.J.” paredzēti līdz 8000 eiro. 

 

Ministru kabineta rīkojums "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" un rīkojums "Par papildu pasākumiem Āfrikas cūku mēra ierobežošanai" stāsies spēkā parakstīšanas brīdī. Oficiālā publikācija - izdevumā “Latvijas Vēstnesis”
______________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Vietne: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    14.02.2017