Latvija sadarbosies ar Uzbekistānu pārtikas produktu atbilstības noteikšanā

Trešdien, 17. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Uzbekistānas parlamenta Senāta priekšsēdētāju Nigmatillu Juldaševu (Nigmatilla Yuldashev), lai pārrunātu abu valstu turpmākās sadarbības iespējas lauksaimniecībā. Tikšanās laikā plānots parakstīt memorandu starp Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR” un Uzbekistānas augļu un ogu nozares asociāciju “O’zbekoziqovqatzaxira” par sadarbību pārtikas un lauksaimniecības produktu atbilstības noteikšanā. 

 

Uzbekistānā tiek audzēti lieli apjomi augļu un ogu, kas pārsvarā tiek eksportēti uz Krieviju un bijušajām padomju republikām. Lai uzsāktu produkcijas eksportu uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, produktiem ir nepieciešams veikt pārbaudes sertificētā laboratorijā, lai pārliecinātos, ka tie atbilst ES standartiem. Latvijā šāda sertificēta laboratorija ir valsts zinātniskajā institūtā “BIOR”, un tā speciālisti jau pašlaik piedalās projektos, kuru laikā sniedz konsultācijas un apmāca laboratoriju speciālistus daudzās citās valstīs, tostarp Moldovā, Kazahstānā, Gruzijā u.c. 

 

Sadarbības memorands paredz, ka valsts zinātniskā institūta “BIOR” speciālisti sniegs savas zināšanas arī Uzbekistānas kolēģiem, lai tie varētu izveidot savu laboratoriju un uzsākt produkcijas eksportu uz ES valstīm.

 

Memoranda parakstīšana notiks valsts zinātniskajā institūtā “BIOR”, Rīgā, Lejupes ielā 3 no pulksten 11.15.

 

Jau ziņots, ka šā gada martā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Uzbekistānas premjerministra vietnieks, lauksaimniecības un ūdenssaimniecības ministrs Zoirs Mirzajevs Taškentā (Uzbekistānā) parakstīja saprašanās memorandu par abu valstu sadarbību lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā. Memorands paredz arī pieredzes apmaiņu lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības produkcijas kvalitātes un drošības administrēšanas jautājumos, zinātniski pētnieciskās pieredzes apmaiņā, kā arī pieredzes apmaiņā apmācību un konsultāciju organizēšanā par lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības jautājumiem.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    16.05.2017