Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Otrdien, 18. septembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu atbalsta saņemšanas nosacījumus apdrošināšanas polisēm un atbalsta intensitāti.

 

Atbalsta piešķiršanas nosacījumos noteikts, lai lauksaimnieks varētu pretendēt uz atbalsta saņemšanu apdrošināšanas polises iegādes izdevumu daļējai kompensācijai, apdrošināšanas polisē ir jāparedz noteikts dalījums.

 

Līdz šim bija noteikts, ka prēmijas daļu, kas paredz zaudējumu segšanu līdz 30 procentiem no produkcijas vērtības, sedz lauksaimnieks pats no saviem līdzekļiem, un šī apdrošināšanas polises izmaksu daļa nav attiecināma uz atbalstu. Tāpat noteikumi paredzēja, ka maksimālā atbalsta intensitāte ir 65 procenti no apdrošināšanas polises iegādes izmaksām.

 

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas nosacījumos paredz, ka lauksaimnieki varēs saņemt atbalstu par polisēm, kurās paredzēta zaudējumu kompensēšana, ja tie pārsniedz 20 procentu no produkcijas apmēra. Tāpat ir palielināta maksimālā atbalsta intensitāte līdz 70 procentiem no polises iegādes izmaksām līdzšinējo 65 procentu vietā.

 

Plānots, ka izmaiņas noteikumos veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā savu ražošanas riska faktoru mazināšanā, jo palielināsies uz atbalstu attiecināmā apdrošināšanas prēmijas daļa, kā arī maksimālā atbalsta intensitāte.

 

Kopējais finansējums Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākuma “Riska pārvaldība” apakšpasākumā “Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija” ir 10 000 000 eiro. Ņemot vērā lauksaimnieku aktivitāti, tiek prognozēts, ka palielināsies esošā finansējuma izmantošana apdrošināšanai. Tāpēc ZM kopā ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām nolēma par papildu finansējuma novirzīšanu 2 000 000 eiro apmērā apdrošināšanas kompensāciju segšanai.

 

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2015. gada 25. augusta noteikumos Nr. 492 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai 2014.-2020. gada plānošanas periodā” pieejama MK tīmekļvietnē. Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    18.09.2018