Speciālistu apmācība meža ugunsgrēku dzēšanai ar jaunām autocisternām

Apmācības par jauno meža ugunsdzēsības autocisternu Mercedes Benz Unimog 4023 ekspluatāciju notiks Cēsīs šī gada 8. maijā, tās tiek organizētas Rīgas reģionālās, Ziemeļvidzemes, Ziemeļaustrumu un Centrālvidzemes virsmežniecību speciālistiem.

 

Kā pareizi rīkoties ar jaunā modeļa autocisternu stāstīs un rādīs pārstāvji no SIA “Iskada” no Lietuvas un SIA “Unimotors Latvia”. Virsmežniecību ugunsdzēsības speciālistiem būs iespēja papildināt zināšanas par jauno ugunsdzēsības tehniku, kā arī pārbaudītas šīs tehnikas iespējas un tās pielietošanu meža ugunsgrēku dzēšanā. Šāda modeļa autocisternas Dienestam ir pirmoreiz, līdz ar to apmācības ir nepieciešams, lai iesaistītie darbinieki zinātu kā pareizi un  efektīvi izmanto jauno tehniku meža ugunsgrēka gadījumā. Dienesta darbinieki apgūs uguns dzēšanas jaunās iekārtas darbību, apgūs kā savienot ūdens sūkņus ar ugunsdzēsības transportlīdzekli, kā arī, kā izvelkama maģistrālā līnija, kad dzēšana notiek ar vairākiem stobriem.

 

Valsts meža dienests 2018. gada nogalē iegādājās 11 jaunas speciāli aprīkotas meža ugunsdzēsības autocisternas Mercedes Benz Unimog 4023.  Katrai Valsts meža dienesta virsmežniecībai tika iedalīts pa vienai jaunai automašīnai, tikai Dienvidkurzemes virsmežniecība saņēma  divas šādas automašīnas. Jaunās meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētās autocisternas atradīsies Meža ugunsdzēsības stacijās – Rēzeknē, Priekuļos, Kuldīgā, Aizputē, Daugavpils novada Križos, Ādažos, Bauskā, Jēkabpilī, Alūksnē, Dundagā un Valkā.

 

Šāda veida apmācības aprīlī jau notikušas arī citu virsmežniecību speciālistiem no Dienvidkurzemes, Ziemeļkurzemes, Zemgales, Dienvidlatgales, Austrumlatgales un Sēlijas.

 

Apmācības darbam ar jauno tehniku virsmežniecību speciālistiem

Foto: Z. Jauniķis

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja - Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 07.05.2019.

 • Publicēts:
  07.05.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā