Iestājoties karstam un sausam laikam, ugunsbīstamība mežos palielinās

Mežā ievērojami palielinās ugunsbīstamība, iestājoties karstam un sausam laikam. Bieži meža ugunsgrēki izceļas līdz galam nenodzēstu ugunskuru dēļ. Atrodoties mežos un purvos vasarā, spēkā ir vairāki aizliegumi, t.sk., aizliegums kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās.

 

Visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls joprojām ir cilvēku apzināta, neapzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni. Līdz galam nenodzēsts ugunskurs ļoti bieži  ir meža aizdegšanās iemesls.

 

Šogad jau bijuši vairāki gadījumi, kad bez uzraudzības atstāts ugunskurs ir izraisījis meža ugunsgrēku, uzsver Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļa vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. Piemēram, maijā Talsu novada Ģibuļu pagastā lauka vidū tika dedzinātas ciršanas atliekas un bez uzraudzības atstāti kādi desmit ugunskuri, uguns pa rugājiem iegāja mežā, kā rezultātā izdega mežs 1,27 hektāru platībā. Savukārt jūnijā mežā netālu no Mērsraga atpūtnieki jūrmalas kāpās sakūra ugunskuru un atstāja to bez uzraudzības, rezultātā izdega mežs 0,44 hektāru platībā.

 

No šī gada sākuma līdz 17. jūnijam Valsts meža dienests ir atklājis un dzēsis 222 meža ugunsgrēkus ar uguns skarto platību 227,4 hektāri, no tiem jaunaudzes degušas 85,9 hektāru platībā.

 

Valsts meža dienests atgādina, ka ugunsnedrošajā laikposmā, mežos kurināt ugunskurus drīkst tikai tam paredzētās un īpaši iekārtotās vietās, un tos nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Dodoties projām, ugunskura vieta jānodzēš ar ūdeni, smiltīm vai smalku granti, un atstāt to drīkst tikai tad, kad ugunskurs vairs pilnīgi nemaz nekūp. Tāpat, dodoties projām, atpūtas laikā radušies atkritumi ir jāņem līdzi vai jāatstāj tam paredzētajās atkritumu urnās. Nevērīgi izmesti atkritumi arī var kļūt par iemeslu meža ugunsgrēkam.

 

Uzturoties mežā un purvā meža ugunsnedrošajā periodā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

 

Valsts meža dienests atgādina – mežā uzmanīgi ar uguni!

meza aizlieguma banneris

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

 Sākotnēji publicēts 18.06.2021.

 • Publicēts:
  18.06.2021

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā