Liels meža ugunsgrēks Ziemeļkurzemē

Meža ugunsgrēkā  Usmas pagastā izdeg 8 hektāri meža un vairāk kā hektārs jaunaudzes.

 

Šogad lielākais meža ugunsgrēks izcēlās 28. maijā Ziemeļkurzemes virsmežniecības Ventspils mežniecības teritorijā,  kā rezultātā izdega 9,6 hektāri meža, tajā skaitā 1,22 hektāri jaunaudzes. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls varētu būt cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni,  iespējams  no makšķernieku neapdzēsta ugunskura, par ko varētu liecināt tajā vietā atrastā cepure.

 

Meža degšanu pamanīja dežuranti uguns novērošanas torņos, dūmi no degošā meža bija redzami gan no Egļukalna, gan Spāres, gan Popes meža ugunsnovērošanas torņiem.  Dzēšanas darbi tika uzsākti pulksten 13.50, bet ugunsgrēku ierobežoja tikai pulksten  23.30 , uguns apdzēšanu apgrūtināja spēcīgais vējš, kurš brāzmās sasniedza 15-16 metrus sekundē, tādā veidā veicinot uguns izplatīšanās ātrumu un krietni apgrūtinot degošā meža dzēšanas darbus. Uguns paspēja izplatīties lielā teritorijā, jo meža bija diezgan sauss un tā,  meža ugunsgrēka ierobežošanā un  likvidēšanā kopumā piedalījās vairāk kā 40 cilvēku, ieskaitot Valsts meža dienesta darbiniekus, “Latvijas valsts mežu” darbiniekus , vietējās pašvaldības pārstāvjus, Zemessardzes  46. kājnieku bataljonu, kā arī tika nodarbinātas četras meža ugunsdzēsības autocisternas un kravas apvidus automašīnas, kas paredzētas meža ugunsgrēku dzēšanai.

 

Pateicoties meža ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto operatīvai rīcībai un koordinētai darbībai, meža ugunsgrēks pilnībā likvidēts tika 29. maija vēlā  vakarā ap plkst. 22.00.

 

Pēc operatīvās informācijas, no gada sākuma  Valsts meža dienests pavisam  reģistrējis 264 meža ugunsgrēkus, kuros meža zemes izdegušas 147 hektāru platībā, tajā skaitā jaunaudzes 71 hektāra platībā. Tas nozīmē, ka vidēji katru dienu ir izcēlušies 1,7 meža ugunsgrēki un katru dienu uguns skartā meža zemju platība ir gandrīz hektārs.

 

Vislielākais meža ugunsgrēku skaits – 103 ir reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā, otra degošākā ir Dievidlatgales virsmežniecība, kur likvidēti 39 meža ugunsgrēki. Šogad lielākais meža ugunsgrēks bijis NBS Ādažu poligonā, kur izdegusī platība ir 34,85 hektāri.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta preses sekretāre

Sīkāka informācija:

Zigmunds Jaunķiķis, tālr., 67211092, VMD Meža un vides aizsardzības daļa

 

Meža ugunsgrēka vieta Usmas pagastā

Sākotnēji publicēts 09.06.2017.

 

 • Publicēts:
  09.06.2017

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020