Mercedes-Benz Unimog būvētāju vizīte Valsts meža dienestā

Mercedes-Benz Unimog būvētāju vizīte Valsts meža dienestā

Vācijas rūpnīcas speciālisti ierodoties vizītē Latvijā, bija Valsts meža dienesta Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kurā atrodas 5 no 28 Latvijā esošajām specializētajām meža ugunsdzēsības autocisternām Mercedes-Benz Unimog.  Novecojošās tehnikas meža ugunsgrēku dzēšanai nomaiņa pakāpeniski tika sākta jau no 2011. gada, kad Valsts meža dienests iegādājās pirmās desmit īpaši meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotās Mercedes Benz Unimog U4000 autocisternas, kas iesākumā tika konstruētas un būvētas rūpnīcā Vācijā. Astoņu gadu laikā Valsts meža dienests meža ugunsgrēku dzēšanai pavisam ir iegādājies divdesmit astoņas Mercedes Benz Unimog U4023 meža ugunsdzēsības autocisternas, un septembra beigās tiks piegādāta vēl viena.

Tā kā  Valsts meža dienests ir viens no lielākajiem Mercedes-Benz Unimog klientiem Austrumeiropā, speciālisti  no Vācijas -  Daimler- Benz AG rūpnīcas vēlējās apskatīt viņu būvēto automašīnu pielietojumu meža ugunsdzēsībā Latvijā.

Rūpnīcas pārstāvju vizītes  mērķis ir arī izveidot  īsfilmu par Valsts meža dienestam piederošo  Unimog pielietojumu meža ugunsgrēku dzēšanā. Filmēšana notika Rīgas reģionālas virsmežniecības teritorijā - Ādažos. Īsfilmā tiks stāstīts kā jaunās paaudzes Unimog palīdz īstenot vienu no svarīgākajām Valsts meža dienesta funkcijām - meža ugunsgrēku dzēšanu.

Kā saka paši rūpnīcas pārstāvji -  Tās ir mašīnas ar dvēseli, jo Unimog modeļi tiek montēti ar rokām, tas nav sērijveida produkts – katrs ir unikāls. Dažādi Unimog modeļi tiek ražoti jau 70 gadus. 

Visās virsmežniecībās nav vienāds skaits Unimog autocisternu. Rīgas reģionālas virsmežniecības teritorijā ir piecas automašīnas, Ziemeļkurzemē, Dienvidkurzemē, Zemgalē, Austrumlatgalē, Dienvidlatgalē katrā pa trīs, Centrālvidzemes, Sēlijas, Ziemeļvidzemes un Ziemeļaustrumu virsmežniecībās katrā pa divām autocisternām.

 

Vācijas rūpnīcas speciālisti ir pateicīgi par doto iespēju apmeklēt Valsts meža dienestu un veidot īsfilmu par to kā tiek izmantotas specializētās autocisternas!

Meža ugunsdzēsības paraugdemonstrējums

Attēls : Z.Jaunķiķis

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja - Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 06.09.2019.

 

 • Publicēts:
  06.09.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā