Meža ABC – Latvijas simtgadei

Meža ABC pasākums noteik 10. -12. maijā Kuldīgas pusē - Padures pagasta "Struņķukrogā". Šogad arī Valsts meža dienesta darbinieki no visām virsmežniecībām, ne tikai kurzemnieki, jau no marta piedalījās Meža ABC sagatavošanas darbos un viņi piedalīsies arī aktivitāšu punktos pasākuma dienās. Skolēniem un citiem pasākuma apmeklētājiem ir sagatavoti daudz un dažādi  jautājumi, pārbaudījumi un aktivitātes par to, kas ir mežs, kas aug un kas dzīvo mežā, kā mēra mežu, kā sagatavo komateriālus, kā dzēš mežu un ko var izgatavot no koka, kā arī vēl daudz citu jautājumu saistībā ar mežu. 

 

Dienvidkurzemes un Ziemeļkurzemes virsmežniecības darbinieki jau kopš 2005. gada piedalās  pasākumā „Meža ABC” – skolēniem, meža īpašniekiem ar ģimenēm, visai sabiedrībai”.

 

Šogad pasākuma devīze  ir “Meža nozare Latvijai!”. Pasākums plānots kā nozares dāvana Meža dienu 90. dzimšanas dienā un Latvijas 100. dzimšanas dienā. Pasākumā Meža ABC organizatori plāno iesaistīt vairāk nekā 100 uzņēmumus, ~500 nozares speciālistus un īpaši akcentēt meža nozares attīstību Latvijas simts gados.

 

Ņemot vērā to, ka šogad 100. dzimšanas diena ir arī meža uzraudzībai un Valsts meža dienestam ir 25 gadi, Meža ABC pasākumu klātienē, ar līdzdarbošanos izzinošās pieturās par kokiem, par meža augiem, par meža dzīvniekiem, par meža uzraudzības vēsturi,  atbalstīs Valsts meža dienesta visu virsmežniecību komandas.  10. un  11. maijā  virsmežniecību darbinieki skolēnus iepazīstinās un izglītos  tādās pieturās kā: Sēklas un stādi; Meža selekcija; Kukaiņi – smukaiņi; Ar mežu sirdī, ar sirdi mežā!; Darbarīki mežā; Meža dzīvnieki; 112;  Meža kopšana; VMD meža īpašniekiem un medniekiem; Ozols un liepa; Osis; Baltalksnis un melnalksnis; Egle; Priede; Bērzs; Apse; Meža augi; Orientējies mežā; Augsnes gatavošana. Pieturās skolēnus sagaida atraktīvi uzdevumi un arī aktīva līdzdarbošanās.

 

Sestdien, 12. maijā, īpaši tiek gaidīti meža īpašnieki, ģimenes un mednieki, lai viņus varētu iepazīstināt ar Valsts meža dienests darbību, sniegtu konsultācijas un arī, lai veicinātu savstarpējo sadarbību.

 

 

Meža ABC 2017. gadā

 

Informāciju sagatavoja:

Solvita Mūrniece, tālr.  67228390, Meža resursu pārvaldības departamenta direktora vietniece

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

 

Sākotnēji publicēts 08.05.2018.

  • Publicēts:
    08.05.2018

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • E-adrese