Meža ugunsnedrošajā laikposmā jau 242 meža ugunsgrēki

Meža ugunsnedrošajā laikposmā jau 242 meža ugunsgrēki

Kopš ugunsnedrošā perioda sākuma 19. aprīlī ir apritējušas 2 nedēļas, un šajā laika posmā atklāti un dzēsti 242 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 181,43 hektāri.

 

Vējainais un sausais laiks ir veicinājis izcēlušos meža ugunsgrēku izplatīšanos un ātrumu ar kādu uguns virzās uz priekšu. Šobrīd lielākais meža ugunsgrēks ir norisinājies Zemgales virsmežniecības teritorijā, kur 25. aprīlī meža ugunsgrēkā izdegusī platība bija 13.26 hektāri. Meža ugunsgrēks izcēlās vietā, kur bija sarežģīta piekļuve un bija apgrūtināti dzēšanas darbi, līdz ar to arī uguns paspēja izpostīt tik lielu meža platību.

 

Pēc skaita visvairāk meža ugunsgrēku ir norisinājies Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā pavisam 82, ar kopējo platību 55,5 hektāri. Pierīgas mežus, īpaši nedēļas nogalēs, apmeklē daudz cilvēku, tāpēc šajās mežu teritorijās arī ir lielākais skaits meža ugunsgrēku. Joprojām kā izplatītākais uguns nelaimju cēlonis mežā ir jāmin cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni, un vējainā laikā, aizdegoties zemsedzei, uguns ļoti ātri izplatās un nodara postījumus gan pieaugušiem mežiem, gan jaunaudzēm.

 

Mazākais meža ugunsgrēku skaits ir bijis Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā –  7 un kopējā uguns skartā platība ir bijusi 1,52 hektāri.

 

No šī gada sākuma pavisam ir atklāti un likvidēti 503 meža ugunsgrēki, kuru kopējā platība 346,4 hektāri. Salīdzinot ar pagājušā, 2018., gada šo pašu periodu, kad līdz maija sākumam bija reģistrēti un nodzēsti 140 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 86,31 hektārs, šogad meža ugunsgrēku skaits ir ievērojami lielāks.

 

Valsts meža dienests pateicas ikvienam darbiniekam par sarežģīto darbu meža ugunsgrēku likvidēšanā!

 

 Meža ugunsgrēks Zemgales virsmežniecībā

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja - Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 07.05.2019.

 • Publicēts:
  07.05.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā