Meža ungunsgrēki Kandavā, Sēlpilī un Olainē

Meža ungunsgrēki Kandavā, Sēlpilī un Olainē

Svētdien 19. maijā trīs virsmežniecībās tika reģistrēti trīs bīstami meža ugunsgrēki, kuru ierobežošanas un likvidācijas darbi turpinās.

 

Viens no bīstamajiem meža ugunsgrēkiem ir izcēlies Olaines novada Uzvaras līdumos, kur deg purvs un tam pieguļošais mežs. Objekta tuvumā ir spēcīgs sadūmojums, kas apgrūtina dzēšanas darbus uz zemes, līdz ar to tika piesaistīts Nacionālo bruņoto spēku helikopters, lai pēc iespējas ātrāk ierobežotu un likvidētu meža ugunsgrēku. Spēcīgā vēja dēļ liesmas strauji izplatās. Kā iespējamais meža ugunsgrēka cēlonis tiek minēts pārvietošanās ar mehānisko transportlīdzekli – kvadraciklu. Precīzu meža ugunsgrēka kopējo platību vēl nav iespējams noteikt, jo turpinās ierobežošanas un dzēšanas darbi, bet pagaidām aptuvenā platība ir 60 hektāri.  

 

Otrs paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks izcēlies Kandavas novadā, kura dzēšanas darbi ir apgrūtināti kara laika munīcijas sprāgšanas dēļ. Pagaidām meža ugunsgrēku uzrauga gan Valsts meža dienesta darbinieki, gan Valsts policija, lai neviens netuvotos notikuma vietai. Iespējamā meža ugunsgrēka platība ir 10 hektāri, bet meža ugunsgrēks nav ierobežots, jo dzēšanas darbus apgrūtina sprāgstošie lādiņi. Ņemot vērā to, ka noteiktajā bīstamajā zonā nav dzīvojamo māju, iedzīvotāju evakuācija šobrīd nav nepieciešama. Savukārt tuvāko māju iedzīvotāji tika apzināti un informēti par notiekošo un nepieciešamo rīcību, ja sadūmojuma dēļ būs nepieciešams evakuēties. Drošības apsvērumu dēļ, tuvākie autoceļi ir slēgti.

 

Meža ugunsgrēks Kandavas novadā

Atrastā kara laika munīcija meža ugunsgrēkā Kandavas novadā

 

Trešais lielais meža ugunsgrēks ir reģistrēts Sēlpils novada Salas pagastā, kur dega meža jaunaudzes lielā platībā, meža ugunsgrēks ir ierobežots, bet dzēšanas darbi vēl turpinās, kopējā izdegusī meža platība ap 4 hektāriem, kā iespējamais cēlonis tiek minēts blakus esošais dzelzceļš.

 

Aicinām netuvoties meža ugunsgrēka vietai, jo tas apgrūtina dzēšanas darbus un ir bīstami dzīvībai!

 

No 2019. gada 1. janvāra līdz 21. maijam Valsts meža dienests ir reģistrējis 598 meža ugunsgrēkus, kuru kopējā platība 455.84 hektāri, tostarp 162 hektāri jaunaudzes.

 

 

Attēli: Zemgales virsmežniecības arhīvs

 


Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja - Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

 

Sākotnēji publicēts 21.05.2019.

 

 

 • Publicēts:
  21.05.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā