Noķerts malumednieks

Valkas novadā Vijciema pagastā Valsts meža dienesta darbinieki noķēra kādu malumednieku, kurš gribējis iegūt meža dzīvniekus, izliekot cilpas. Šāds medību veids, ja tās vispār var saukt par medībām, tiek atzīts par īpaši nežēlīgu.

 

Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākais medību  inspektors Madars Zariņš un medību inženieris Jānis Ročāns kādu dienu rīta pusē virsmežniecībā ieradās, lai arī noguruši, tomēr priecīgi un gandarīti pēc labi padarīta darba. Noķerts kārtējais malu mednieks!

 

Pēc aizdomu rašanās, ka Vijciema pagastā tiek ar cilpām ķerti meža dzīvnieki,  jau ilgāku laiku tika veikta rūpīga novērošana un citi sagatavošanās darbi. Rezultāts neizpalika – sadarbībā ar pieaicināto Valsts policiju, 2017. gada 26 . janvāra agrā rītā tika  aizturēta persona, kura, uzstādot vispārbīstamus, aizliegtus medību rīkus - cilpas, mēģināja noķert meža dzīvniekus.

 

Medīšana, izmantojot cilpas, ir viens no nežēlīgākajiem aizliegtajiem medību paņēmieniem, kas apdraud ne tikai dzīvniekus, nereti pakļaujot tos ilgstošām mocībām, bet arī cilvēkus, nejaušus garāmgājējus. Šajā reizē cilpu licējs bija īpaši pacenties, zem izliktajām piecām cilpām, lai pievilinātu meža dzīvniekus, izvietojis ēsmu – kartupeļu un burkānu mizas.

 

Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākais inspektors medību jautājumos Madars Zariņš sacīja, ka cilpas reizēm tiek izliktas arī vietās, kur citi cilvēki izbēruši dārzeņus kā barību meža dzīvniekiem ziemā, tur barotāji bieži pat neierauga, ka līdzās kāds izlicis cilpu. Biežāk cilpas pamana mednieki, tiesa gan, bieži tieši tādēļ, ka tajās iekļūst medību suņi.

 

Personas, kas liek cilpas, vispār ir grūti notvert un vēl sarežģītāk pārkāpumu pierādīt, tāpēc tad, kad mežā tika konstatētas izliktas cilpas, tika uzstādīta videonovērošanas kamera, lai varētu piefiksēt, kas nāks tās pārbaudīt. Pārkāpēju pieķert šoreiz izdevās arī tāpēc, ka mežā nav daudz sniega un nepalika pēdu nospiedumi, kas varētu piesaistīt cilpu licēja uzmanību.

 

Cilpu likšana ir problēma jau ilgstoši. Lai gan šāds malumedību vieds ir stingri aizliegts, pārkāpējus noķert un sodīt izdodas reti, jo mežā izvietotās cilpas ir grūti pamanāmas. Bet ne šoreiz. Cilpu licējs tika aizturēts un ir sākts kriminālprocess.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: tālr. 26427353, VMD Ziemeļvidzemes virsmežniecība 

 

 Sākotnēji publicēts 09.02.2017.

 • Publicēts:
  09.02.2017

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020