Noslēdzies meža ugunsnedrošais laika posms

Ar šā gada 19. septembri Valsts meža dienests noslēdz meža ugunsnedrošo laika periodu*. Lēmums par ugunsnedrošā laikposma beigšanu tika pieņemts, pamatojoties uz hidrometeoroloģiskajām prognozēm, jo ir iestājies lietaināks un vēsāks laiks, kad meža ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās.

 

Pēc operatīvās informācijas no šī gada sākuma līdz 19. septembrim Valsts meža dienests ir reģistrējis 1074 meža ugunsgrēkus, ar kopējo uguns skarto platību aptuveni 820.74 hektāri, no tiem 225.10 hektāri jaunaudzes. Visvairāk meža ugunsgrēki reģistrēti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā - 450, kas ir gandrīz puse no kopējiem reģistrētajiem ugunsgrēkiem valstī, kopējā uguns skartā platība aptuveni 312 hektāri.

 

Lielākais meža ugunsgrēks šajā sezonā bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā – Olaines novada Uzvaras līdumos, kur dega purvs un tam pieguļošais mežs, kopējā meža ugunsgrēka platība 60.1 hektārs, taču arī Zemgales virsmežniecības teritorijā likvidēts paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks Kandavas novadā, kura platība 15.6 hektāri.

 

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad neviens meža ugunsgrēks nav bijis lielāks par 60 hektāriem, bet pērn lielākie meža ugunsgrēki bija Valdgales pagastā – 1353 hektāri, Ādažu poligonā – 777 hektāri un Ramatas pagastā – 240 hektāri.

Kopumā 2018. gadā dzēsti 972 meža ugunsgrēki, kopējā uguns skartā platība meža zemēs  - 2864 hektāri.

 

Pārsvarā biežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Diemžēl vēl joprojām daļa meža ugunsgrēku izceļas ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā.

Lai gan daudzviet Latvijas teritorijā ir lijis lietus un, neskatoties uz to, ka meža ugunsnedrošais laikposms ir noslēgts, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

 

Valsts meža dienests izsaka pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, AS „Latvijas valsts meži”, SIA „Rīgas meži”, Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībām un pašvaldībām par atsaucību un atbalstu meža ugunsgrēku atklāšanā, dzēšanā un uzraudzībā un īpaša pateicība tiem iedzīvotājiem, kuri bez aicinājuma un pēc savas iniciatīvas palīdzēja meža ugunsgrēku dzēšanā.

*  Saskaņā ar 17.02.2004. MK noteikumu Nr. 82 „Ugunsdrošības noteikumi” 29. punktu Valsts meža dienesta ģenerāldirektors ar rīkojumu nosaka un atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā.

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja – Andra Grava tālr. 26214264, VMD Operatīvā dežurante

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 20.09.2019.

 • Publicēts:
  20.09.2019

Darba plāns

 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Datu saņemšana
 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā