Papildinājums meža ugunsapsardzībai

Šonedēļ Rīgas reģionālā virsmežniecība savā rīcībā saņēma jaunu meža ugunsdzēsības automašīnu Mercedes Benz Unimog U4023.

 

Autocisterna ir aprīkota ar visu nepieciešamo meža ugunsgrēka dzēšanas darbiem. Viena no galvenajām atšķirībām, salīdzinājumā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsības automašīnām, ir auto svars, manevrētspēja un paaugstināta caurgājamība bezceļa apstākļos jo tieši meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētās automašīnas Unimog U4023 ir apmēram par trešdaļu vieglākas.  Šīs automašīnas var pārvietoties pa ūdeni līdz pat 0,8 m dziļumam. Būtiski ir tas, ka pārvietojoties bezceļa apstākļos, pastāv iespēja regulēt auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.

 

“Šī mašīna atvieglos darbu, un cilvēkiem būs pilnīgi cita lieta strādāt šajā vai vecajā GAZ 66, arī visas remontizmaksas būs mazākas,” norādīja Rīgas reģionālās virsmežniecības ugunsapsardzības inženieris Dzintars Rozens.

 

Tagad Valsts meža dienesta rīcībā kopā ir pavisam 29 Mercedes Benz Unimog meža ugunsdzēsības autocisternas. Katrā virsmežniecībā ir vismaz divas Mercedes Benz Unimog automašīna, bet atsevišķās virsmežniecībās ir trīs vai vairāk Mercedes Benz Unimog.

 

Ideja par šāda specializēta autotransporta būvi un iegādi, lai pakāpeniski atjaunotu novecojušo Valsts meža dienesta autoparku ar meža ugunsgrēku dzēšanai piemērotu tehniku, radās jau gandrīz pirms desmit gadiem. Un tagad šī ideja, kura tolaik šķita gandrīz nereāla, ir praktiski īstenojusies Novecojušās tehnikas nomaiņa meža ugunsgrēku dzēšanai pakāpeniski tiek veikta jau no   2011. gada, kad Valsts meža dienests iegādājās pirmās desmit īpaši  meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotās Mercedes Benz Unimog U4000 autocisternas.

 

Viena specializētā autocisterna izmaksā vairāk nekā 240 tūkstošus eiro. Automašīnass Valsts meža dienestam piegādā SIA Unimotors Latvia, to  pamatbāze tiek ražota Vācijā, sūkņa uzstādīšana tiek veikta Lietuvā uzņēmumā “ISKADA”, bet sagatavota nodošanai klientam tiek uzņēmumā SIA Unimotors Latvija.

 

2019. gadā Valsts meža dienests ir atklājis un dzēsis 1106 meža ugunsgrēkus, ar kopējo uguns skarto platību aptuveni 821.66 hektāri, no tiem 225.10 hektāri jaunaudzes. Visvairāk meža ugunsgrēki ir reģistrēti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā –  474, kas ir gandrīz puse no kopējiem reģistrētajiem meža ugunsgrēkiem valstī, un  kopējā uguns skartā meža platība ir  310 hektāri.

 

Jaunās meža ugunsdzēsības autocisternas UNIMOG nodošana Rīgas reģionālajai virsmežniecībai

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 20290428, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 12.11.2019.

 • Publicēts:
  12.11.2019

Darba plāns

 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Datu saņemšana
 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā