Papildinājums meža ugunsapsardzībai

Ir pagājis tieši gads, kopš Rīgas reģionālā virsmežniecība savā rīcībā saņēma jaunu meža ugunsdzēsības automašīnu Mercedes Benz Unimog U4023, un šogad papildinājumu saņem Ziemeļaustrumu virsmežniecība. Jaunās automašīnas dislokācijas vieta būs Gulbenē.

Autocisterna ir aprīkota ar visu nepieciešamo meža ugunsgrēka dzēšanas darbiem. Viena no galvenajām atšķirībām, salīdzinājumā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsības automašīnām, ir auto svars, manevrētspēja un paaugstināta caurgājamība bezceļa apstākļos jo tieši meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētās automašīnas Unimog U4023 ir apmēram par trešdaļu vieglākas.  Šīs automašīnas var pārvietoties pa ūdeni līdz pat 0,8 m dziļumam. Būtiski ir tas, ka pārvietojoties bezceļa apstākļos, pastāv iespēja regulēt auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.

“Šī mašīna atvieglos darbu, un cilvēkiem būs pilnīgi cita lieta strādāt šajā vai vecajā GAZ 66, arī visas remontizmaksas būs citādas,” norādīja Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Aldis Bricis.

Tagad Valsts meža dienesta rīcībā kopā ir pavisam 30 Mercedes Benz Unimog meža ugunsdzēsības autocisternas. Katrā virsmežniecībā ir vismaz divas Mercedes Benz Unimog automašīna, bet atsevišķās virsmežniecībās ir trīs vai vairāk Mercedes Benz Unimog automašīnas.

Ideja par šāda specializēta autotransporta būvi un iegādi, lai pakāpeniski atjaunotu novecojušo Valsts meža dienesta autoparku ar meža ugunsgrēku dzēšanai piemērotu tehniku, radās vairāk kā pirms desmit gadiem. Un tagad šī ideja, kura tolaik šķita gandrīz nereāla, ir praktiski īstenojusies. Novecojošās tehnikas nomaiņa meža ugunsgrēku dzēšanai pakāpeniski tiek veikta jau no   2011. gada, kad Valsts meža dienests iegādājās pirmās desmit īpaši  meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotās Mercedes Benz Unimog U4000 autocisternas.

Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 240 tūkstošus eiro. Autocisternas Valsts meža dienestam piegādā SIA Unimotors Latvia. Automašīnas pamatbāze tiek ražota Vācijā, sūkņa uzstādīšana tiek veikta Lietuvā uzņēmumā “ISKADA” bet sagatavota nodošanai klientam  uzņēmumā SIA Unimotors Latvija.

2020. gadā Valsts meža dienests ir atklājis un dzēsis 566 meža ugunsgrēkus, ar kopējo uguns skarto platību aptuveni 308,9 hektāri, no tiem 67,2 hektāri jaunaudzes. Visvairāk meža ugunsgrēki reģistrēti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā - 263, kas ir gandrīz puse no kopējiem reģistrētajiem ugunsgrēkiem valstī, kopējā uguns skartā platība  144 hektāri. Ziemeļaustrumu virsmežniecībā šogad dzēsti  24 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 13,3 hektāri.

Auto no sāna

 

auto no priekšas

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 20290428, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

Sākotnēji publicēts 02.12.2020

 • Publicēts:
  02.12.2020

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā