Sākas medības ar dzinējiem

Ar 1. oktobra sākas medības ar dzinējiem un traucēšanu. Medības ar dzinējiem vai traucēšanu ir atļautas no saullēkta līdz saulrietam no 1. oktobra līdz 31. martam, izņēmums ir mežacūku dzinējmedības, kuras ir atļautas līdz 31. janvārim.

Pats galvenais ir drošības pasākumi medību laikā. Katram medību vadītājam ir jāiepazīstina mednieki un dzinēji ar medību noteikumiem. Persona, kas vada dzinējus, ir jābūt informētai par to kur un kā ir izvietota mednieku līnija. Šis noteikums ir ļoti svarīgs, lai nerastos nevēlami drošības starpgadījumi mežā.

Katram medniekam, atrodoties norādītajā vietā, jāzina mednieku līnijas izvietošanas virziens un blakus esošo mednieku atrašanās vietas.

Dzinējmedībās aizliegts piedalīties dalībniekiem, kuriem nav spilgtas krāsas apģērba vai viegli pamanāmu spilgtas krāsas apģērba elementu, kas no jebkura skatupunkta izceļas uz apkārtnes fona, noteikums attiecas arī uz suņiem.

Medību platībā, kurā notiek dzinējmedības (masts), dzīšanas laikā un līdz masta dzīšanas beigu signāla saņemšanai, medniekam ir aizliegts patvarīgi mainīt vai pamest norādīto atrašanās vietu. Dzinējiem pēc masta izdzīšanas jānostājas un jāstāv uz mednieku līnijas.

Dzinējiem aizliegts atrasties mastā ar pielādētiem ieročiem un šaut uz medījamo dzīvnieku, izņemot gadījumu, ja viens vai divi mednieki, ar medību vadītāja atļauju, izseko ievainotu dzīvnieku.

Dzinējmedību laikā, pārbraucienos medību iecirkņa teritorijā, medību šaujamieroci pārvadā izlādētu, bet tas var būt neiesaiņots. Dzinējmedībās šaušana uz medījamo dzīvnieku atļauta mastā vai, ja medījamais dzīvnieks šķērsojis mednieku līniju, ārpus masta.

Nedrīkst aizmirst, ka atļauts šaut tikai sektorā, kas nepārsniedz 70 grādu uz abām pusēm no perpendikula pret mednieku līniju mastā vai ārpus masta. Aizliegta šaušana pa mednieku līniju – lādiņš vai tā daļa nedrīkst lidot tuvāk par 15 metriem no mednieka.

Jāatgādina, ka mežacūku, alni un staltbriedi atļauts medīt ar vītņstobra medību šaujamieroci, kura šāviņa enerģija stobra galā nav mazāka par 3000 džouliem, un ekspansīvas iedarbības lodi, taču ir atļauts izmantot arī 20.–10. kalibra medību šaujamieroci, kas lietojams ar gludstobra munīciju, izmantojot medību lodi.

Medībās nav pieļaujama kāda patvaļīga rīcība. Bez medību vadītāja atļaujas aizliegts sekot ievainotam medījamam dzīvniekam. Suņa aprietam, ievainotam dzīvniekam drīkst tuvoties tikai viens vai divi medību vadītāja norīkoti mednieki. Šāviena rezultātu pārbaude (ar medību šķirnes suņa izmantošanu vai bez tās) līdz medījamā dzīvnieka ievainojuma pazīmju atklāšanai nav uzskatāma par tā izsekošanu. Ja ir ievainots limitēts medījamais dzīvnieks, pirms tā izsekošanas, Valsts meža dienesta izsniegtajā marķierī ieraksta ievainošanas datumu.

Atgādinājums – dzinējiem aizliegts atrasties mastā ar pielādētiem ieročiem un šaut uz medījamo dzīvnieku, izņemot gadījumu, ja viens vai divi mednieki ar medību vadītāja atļauju izseko ievainotu dzīvnieku.

 

Novēlam medniekiem – ne pūkas!

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja : 

Andra Grava, tālr. 26214264, VMD operatīvā dežurante

Ilgvars Zihmanis Medību daļas vecākais referents

Sīkāka informācija: tālr. 67212776, Valsts meža dienesta Medību daļa

 

Sākotnēji publicēts 30.09.2019.

 • Publicēts:
  30.09.2019

Darba plāns

 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Datu saņemšana
 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā