Ūdensputnu medību sezona iesākusies mierīgi

Valsts meža dienests, sadarbojoties ar Valsts policiju, ūdensputnu medību sezonas atklāšanas dienā veica medību kontroli par drošības prasību ievērošanu medībās, reida laikā tika pārbaudīti 117 mednieki.

 

Ūdensputnu medību sezonu atklāja 14. augustā plkst. 16.00. Medījamos ūdensputnus drīkst medīt publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, bet medības ir aizliegtas publiskajos ezeros un upēs, kas atrodas pilsētu teritorijās.

 

Lai pievērstu mednieku uzmanību tieši drošības prasību ievērošanai, ūdensputnu medību sezonas atklāšanas dienā tika veiktas pārbaudes kā mednieki ievēro drošības noteikumu prasības.  14. augustā medību laikā pārbaudīja 117 medniekus. Un vienā gadījumā tika konstatēts, ka medības ir nelikumīgas –  mednieks ūdensputnu medībās izmantoja pusautomātisku gludstobra medību šaujamieroci, kura patrontelpas un patronu padošanas mehānisma kopējā ietilpība bija lielāka par trim patronām. Par šo gadījumu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Vairāk pārkāpumu netika konstatēts.

 

Valsts meža dienests Medību daļas vadītājs Valters Lūsis par ūdensputnu sezonas atklāšanu: “Kopumā ūdensputnu medību sezona atklāta mierīgi. Jau ilgākā laika periodā  novērojama tendence, ka samazinās mednieku aktivitāte tieši ūdensputnu medību atklāšanas dienā un ir vērojams, ka pieaug mednieku disciplīna.”

 

Ūdensputnu medību sezonas sākumā, no 14. augusta līdz 14. septembrim, ūdensputnus atļauts medīt trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim –  katru dienu. Publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Valsts meža dienests atgādina, ka medības ir aizliegtas pilsētu teritorijā, līdz ar to, publiskajās ūdenstilpēs, kas atrodas pilsētu administratīvajā teritorijā, ūdensputnus medīt nedrīkst.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sākotnēji publicēts 17.08.2021.

 • Publicēts:
  17.08.2021

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā