Valsts meža dienesta 2018. gada pārskats

Ir apstiprināts Valsts meža dienesta publiskais pārskats par 2018. gadu, tajā skaitļos un faktos ir atspoguļots Valsts meža dienesta darbs 2018. gadā. Publiskajā pārskatā vienkopus ir informācija par to, kas Latvijā gada laikā izdarīts meža atjaunošanā, meža ieaudzēšanā, meža kopšanā un kvalitatīva meža reproduktīvā materiāla izaudzēšanā, kāda ir situācija ar faktiski izcirsto koksnes apjomu, kāds ir meža veselības stāvoklis, tāpat ir atrodama informācija par meža ugunsapsardzību un medību resursiem un to izmantošanu.

Publiskais pārskats pieejams šeit 

 

Pilnveidojot un attīstot Meža valsts reģistru, paralēli savu uzdevumu veikšanai, dienests 2018. gadā nodrošināja iespēju ārējam lietotājam (meža īpašniekam) pieslēgties Meža valsts reģistram tiešsaistē un iegūt aktuālo informāciju par savu īpašumu. Medību tiesību lietotājam ir iespējama piekļuve medību iecirkņa informācijai, t.i., informācijai par medību iecirknī noslēgtajiem medību līgumiem un to darbības ilgumu.

Augsta prioritāte ir ugunsapsardzības funkcijas izpildei. Pieejamo finanšu līdzekļu ietvaros ir rekonstruēti ugunsnovērošanas torņi un pilnīgi ir pabeigta meža ugunsdzēsības vieglo kravas automašīnu nomaiņa pret jaunām.

Valsts meža dienests veic uzraudzību par 2013. gada 3. martā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs spēkā stājušos Eiropas Parlamenta un Padomes 2010. gada 20. oktobra regulas Nr. 995/2010 jeb ES Kokmateriālu regulas ieviešanu.  Tās mērķis ir mazināt mežu nelikumīgu izciršanu visā pasaulē un ierobežot tirdzniecību ar nelikumīgi iegūtiem kokmateriāliem un koka izstrādājumiem Eiropas Savienībā.

2018. gadā sekmīgi tika turpināta Meža valsts reģistrā zemes vienībā reģistrēto medību līgumu inventarizācija. Tas tiks darīts arī 2019. gadā. Informācijas pārbaudes mērķis ir iegūt aktuālu informāciju par spēkā esošajiem medību līgumiem un veikt reģistrēto medību iecirkņu izvērtēšanu, vai tie atbilst vienlaidus platību prasībām.

 

Vispārējais Valsts meža dienesta mērķis 2019. gadā un turpmākajos gados ir strādāt efektīvāk, optimāli izmantojot finanšu un personāla resursus.

 

 

Informāciju sagatavoja : 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

 

Sākotneji publicēts 26.06.2019.

 • Publicēts:
  26.06.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā