Valsts meža dienests pasākumā “Mežs ienāk Jelgavā 2019”

17. aprīlī Jelgavā norisināsies Meža dienu pasākums “Mežs ienāk Jelgavā 2019”, atklāšana notiks Pasta salā pulksten 10.00. Pasākumā piedalās meža nozares pārstāvji, kas iepazīstinās sabiedrību ar pilnu meža apsaimniekošanas ciklu un arī koksnes tālāku pārstrādi.

 

Valsts meža dienests savā stendā skaidros,  cik lielu postu mežam nodara uguns un, ka jābūt uzmanīgiem ar uguni mežā. Būs iespējams uzzināt kā tiek atklāti un kādā veidā tiek dzēsti meža ugunsgrēki un varēs apskatīt specializēto meža uguns apsardzības tehniku un ekipējumu. Tāpat interesentiem būs iespēja konsultēties par jautājumiem, kas saistīti ar mežsaimniecību un medībām.

 

Meža dienu laikā ir iespēja sabiedrībai papildus skaidrot un praktiski parādīt, ka meža apsaimniekošana nav tikai koku ciršana, bet pasākumu kopums, kas nodrošina ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, tādā veidā nodrošinot ar izejvielām tādu svarīgu nozari kā kokrūpniecība. Meža dienās organizētajos pasākumos apmeklētāji var uzzināt kāds ir pilns meža apsaimniekošanas cikls – no augsnes sagatavošanas mežā un meža atjaunošanas līdz pat koku ciršanai un koksnes atlieku izmantošanai un arī tālākai koksnes pārstrādei.

 

Lai gan pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā 2019”  pamata norises vieta būs Pasta sala, tomēr viena nozīmīga aktivitāte notiks Meža fakultātē, 17. aprīlī pulksten 11:30 LLU Meža fakultātē tiks atklāta Medību trofeju izstāde, kurā būs aplūkojamas savvaļā gūtās medību trofejas, kas nomedītas Zemgales reģiona teritorijā. Šo izstādi izveidoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte un Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecība, sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas novada pašvaldību.

 

“Zemgales reģiona medību trofeju izstāde Jelgava 2019” būs apskatāma līdz 3. maijam darbdienās no pulksten 10 līdz 17.

 

 Pasākuma “Meža dienas Jelgavā” plašāks apraksts pieejams šeit

 

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta  Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja: Annija Grava, tālr. 67229106, VMD Kontroles un uzraudzības daļas vecākais eksperts

 

Sākotnēji publicēts 15.04.2019.

  • Publicēts:
    15.04.2019

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • Mizgrauzis
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā
  • Lauksaimniecības skaitīšana 2020