Zaļā klase Rēzeknē

Zaļā klase Rēzeknē

Rudens sākumā – 12. septembrī Rēzeknes novada Verēmu pagasta Sarkaņkalnā norisināsies Latvijas Finiera organizēts pasākums  “Zaļā klase”. Izglītojošs piedzīvojums skolēniem par mežu, kur vairāk kā divdesmit izziņas pieturās katrā atradīsies meža nozares profesionāļi, tostarp Valsts meža dienesta darbinieki.

Par to ko dara Valsts meža dienests, par to kā aug otrs izplatītākais skuju koks Latvijā – egle un ko no tās koksnes var izgatavot, un par to, cik bīstama ir uguns mežā un kā ar to tikt galā, par to visu savās izziņas pieturās stāstīs Valsts meža dienesta darbinieki no vairākiem Latvijas reģioniem.

 

Šis izziņas pasākums ir bez maksas, taču klasēm sava līdzdalība ir jāpiesaka: www.sarkankalns.lv

 

Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties dažādās ar meža nozari saistītās aktivitātēs. Valsts meža dienesta izziņas pieturās tiks pastāstīts kas Valsts meža dienests ir par iestādi un ar ko ikdienā nodarbojas tā darbinieki, kādi ir ikdienas uzdevumi un  kādus pakalpojumus var saņemt mednieki un meža īpašnieki, kā arī mežzinis dos iespēju ielūkoties, kāda ir viņa ikdiena, parādīs ar kādiem mērinstrumentiem ir jāstrādā un ko ar tiem var izmērīt. Pieturvietā “Egle” varēs uzzināt, kādus ikdienā izmantojamus priekšmetus agrāk izveidoja no zarainas egles, kādus bojājums eglei nodara meža zvēri, kur tiek izmantoti egles zari, kā arī tiks pastāstīs kā audzē Ziemassvētku eglītes.  Ikviens apmeklētājs varēs ieraudzīt, kā notiek meža ugunsapsardzība, un būs iespējams veikt arī dažādus praktiskus uzdevumus, kā arī apskatīt un pataustīt meža ugunsapsardzības tehniku un instrumentus.

 

Pasākuma apmeklētājiem būs pieejamas arī tādas izziņas pieturas kā Priede – meža karaliene, Bērzs – no sēklas līdz tankkuģim, Meža tehnika, Kokapstrāde, Cūkmens, Koks būvniecībā, Meža dabas aizsardzība un vēl daudz citas.

 

Pieteikšanās pasākumam ir līdz 5. septembrim.

Nenokavē! Vietu skaits ir ierobežots!

Līdzi jāņem pasākumam piemērots apģērbs, pusdienas un zinātkāre!

Uz tikšanos Sarkaņkalnā!

 

 

Informāciju sagatavoja –

Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Andra Grava, tālr. 29369989, VMD operatīvā dežurante

 

Sākotnēji publicēts 03.09.2019.

 • Publicēts:
  03.09.2019

Darba plāns

 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Datu saņemšana
 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā