Ēnas arī Latvijas Lauksaimniecības muzejā un K. Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”

Ēnas arī Latvijas Lauksaimniecības muzejā un K. Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”

2019. gada 13. februārī

Latvijas Lauksaimniecības muzejā (turpmāk - LLM) un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” (turpmāk - muzejs “Pikšas”) tika organizēta Ēnu diena, kuras laikā vairākas ēnas iepazinās ar muzeja vadītāju darba ikdienu valsts atzītā muzejā.

 

LLM vadītāju Anitu Undresti ēnoja Kristaps Vilnis, Talsu Kristīgā vidusskolas 11. klases skolnieks - viena no lietām ko viņam patīk darīt ir interesēties par vēsturi no viduslaikiem līdz jaunākajiem laikiem, kā arī viņš ir izstrādājis zinātniski pētniecisko darbu vēstures sekcijā.

 

Tāpat muzeja vadītāju ēnoja arī Paula Grunsberga, Talsu Valsts ģimnāzijas 8.b klases skolniece, kurai interesē vēsture un LLM ir palīdzējis apskatīt un iepazīties ar dažādām vēsturiskām lietām, līdz ar to saprast kā tās ir mainījušās mūsdienās.

 

Savukārt muzeja “Pikšas” vadītāju Ilgu Ķipsni ēnoja Rinalds Freimanis Mežinieku pamatskolas 8. klases skolnieks, kurš nesen pārcēlies uz dzīvi Bērzē un dzīvo mājā kura būvēta 1827. gadā. Viņu interesē Bērzes vēsture un līdz ar to arī Kārļa Ulmaņa dzimtas mājas vēsture.

 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

 

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

 

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

Plašāk par Ēnu dienu skatīt biedrības Junior Achievement Latvia tīmekļa vietnē https://enudiena.lv/.

Ēnas iepazīstas ar Latvijas Lauksaimniecības muzeju un tā darbību.

 • Publicēts:
  13.02.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020