Es, latvju zemnieks, ticu un ceru Latvijas Lauksaimniecības muzejā

Es, latvju zemnieks, ticu un ceru Latvijas Lauksaimniecības muzejā

Sestdien, 2019.gada 18.maijā no plkst.19:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejs (turpmāk - LLM) aicina uz Talsiem, ikgadējo Eiropas Muzeju nakts pasākumu. Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā ir Tālavas taurētājs, no kura atvasināta LLM tēma “Es, latvju zemnieks, ticu un ceru”.

 

Muzeju nakts pasākums tiks atklāts ar Valdemārpils amatierteātra “Atspulgs” teatralizētu uzvedumu “Cauri laikiem”. No plkst.21:00 kopā ar folkloras kopu “Talsi” un tautas muzikantu ansambli ”Tals'trimiš” tiks izdziedātas skanīgās un patriotiskās latviešu karavīru dziesmas. Savukārt visa vakara garumā LLM telpās darbosies radošās darbnīcas un mājražotāju tirdziņš.

 

Apmeklētāji tiks aicināti iepazīties ar muzeja jaunumiem: Ekspresizstādi “Latvju kareivjiem – 100”- stāsts par Brīvības cīņām Latvijā no 1918. – 1920. gadam un kā brīvības cīnītāji pie zemes tika, kā arī apskatīt fotoizstādi no muzeja krājuma fotogrāfijām “Saimnieka lepnums, saimnieces gods”.

 

Interesentiem būs aplūkojama arī Kandavas novada Zantes pagasta ekspozīciju, kuru izrādīs Kurzemes cietokšņa muzejs.

 

2019. gads, atzīmējot Brīvības cīņu simtgadi, ir īstais brīdis pieminēt un celt godā latvju zemniekus, kuriem arkls bija jāatstāj tīrumā un jāņem rokā ieroči. Atstājot savas dzimtās sētas, viņi devās cīņā par brīvu un neatkarīgu Latviju. Katram laikam ir savi nepakļāvīgie – sava ceļa gājēji, kas idejas vārdā grauj mūrus un nesatricināmi nostājas pret straumi. Rūdolfa Blaumaņa apdziedātais drosmīgais un neuzpērkamais sendienu varonis – Tālavas taurētājs – lai ir kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas simtgadi.

 

Savukārt, šajā pašā laikā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” aicina uz Dobeles novadu ar tēmu: “Es turēšu tēvu zemi”.

 

Uz tikšanos! Pasākumā ieeja bez maksas.

 

Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!

 • Publicēts:
  13.05.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020