Latvijas Atvērto datu portālā atjaunoti traktortehnikas dati

Latvijas Atvērto datu portālā atjaunoti traktortehnikas dati

Latvijas Atvērto datu portālā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra ir atjaunojusi publiski pieejamos traktortehnikas datus. Lietotāja ērtībai dati pieejami divos (.csv vai .xlsx) formātos.

 

Traktortehnikas reģistrācijas dati Latvijas Republikā

Traktortehnikas reģistrācijas dati tiek apkopoti par pirmo reizi reģistrēto jauno un lietoto traktortehniku, tās piekabēm un to markām, kā arī traktortehnikas iedalījums pa grupām un pēc īpašuma veida no valsts informācijas sistēmas “Traktortehnikas un tās vadītāju informācijas sistēma”, kā arī dati par traktortehnikas un tās piekabes vienību.

 

Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādes

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās ir apgūstamas traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīvajiem aktiem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

 

Traktortehnikas, tās piekabju un numurēto agregātu tirdzniecības vietas

Pirms traktortehnikas vai tās piekabes iegādes aicinām pārliecināties vai traktortehnikas tirgotājs ir reģistrējies VTUA, jo TIKAI reģistrētam komersantam ir tiesības pircējam izsniegt rēķinu-uzziņu, kas ir pamatdokuments traktortehnikas reģistrācijai VTUA

 

Savukārt marta sākumā Latvijas Atvērto datu portālā tiks atvērti 2021.gada dati par traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates grafikiem (plānotajiem). Atverot vai lejupielādējot plānotos traktortehnikas apskates datus, apskates laiku meklēt pēc novada un vietas.

 

Ja nepieciešamas konsultācijas, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi tud.vadiba@vtua.gov.lv.

 

Lai iepazītos vai lietotu portālā pieejamos datus, tos var vai nu priekšskatīt, vai arī lejupielādēt tabulas veidā – izvēlēties formātu un uzklikšķiniet uz sadaļas ”Izpētīt”, pēc tam izvēlamies “Priekšskats” vai “Lejupielādēt”.

 

Atvērtie dati ir brīvi pieejama bezmaksas informācija bez atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām.

  • Publicēts:
    09.02.2021

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • Ceļu satiksmes noteikumu tests
  • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
  • Traktortehnikas tehniskās apskates
  • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā