Latvijas Lauksaimniecības muzejs Dižmāras gadatirgū iepazīstinās ar pienkopību

Latvijas Lauksaimniecības muzejs Dižmāras gadatirgū iepazīstinās ar pienkopību
2020.gada 15.augustā Talsos tradicionālais Dižmāras gadatirgus. Latvijas Lauksaimniecības muzejs apmeklētājiem piedāvās iepazīties ar senajiem traukiem un ierīcēm, kurus izmantoja piena produktu uzglabāšanā un pārstrādē, jo šogad goda vietā - PIENS!
 
DIŽMĀRAS TIRGUS LUSTĒS pārdos tikai pašu labāko, tāpēc nopirkt arī varēs tikai pašu labāko. Būs arī pa kādam kaimiņam, bet pārsvarā visi vietējie labumi. Būs kur paēst, padzert un piena labumus nobaudīt!
 
Par lielisku atmosfēru Pilsētas laukumā visas dienas garumā gādās galvenais piena daudzinātājs – Latvijas Nacionālā teātra aktieris MĀRTIŅŠ EGLIENS. Programmā bērniem ar radošo apvienību “Pasaku nams” uzzināsim, kur iegūst pienu un kur to pēc tam var izmantot. Atraktivitāte, ritmi un neierasti instrumenti kopā ar profesionālo sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico”, savukārt, ar straujām un arī dažām lēnām dejām uzstāsies Talsu Tautas nama deju kolektīvi “Talsu Kurši” un “Delveri”. Dižoties un savas spējas pārbaudīt varēs govju slaukšanas un saldā krējuma kulšanas sacensībās. Programmas noslēgumā ar skaistu koncertu uzstāsies kantrīmūzikas grupa “Sestā jūdze”.
 
Ķēniņkalna pakājē uz foto aicinās Talsu fotoklubs, kuri iepretim Talsu ezera promenādei, būs iekārtojuši īpašu studiju “PIENA PAGRABS”. Savukārt, Radošajā sētā darbosies PIENA BRĪNUMU CEHS. Meistarklasēs ar šefpavāru ANDRI JUGĀNU gatavosim un degustēsim: mājas ricottu ar svilinātu, nātrēs marinētu foreles fileju un skābeņu emulsiju; mārrutku panna cotta ar kadiķos grilētu liellopa rostbifu un biezinātu bērzu sulu sīrupu ar skudrām, dedzinātas zemenes putukrējumā ar piparmētrām un rudzu maizes drupačas ar šokolādi.
 
Visu dienu Talsu Tautas nama 1. un 2. stāva foajē būs apskatāma Hansa Dejnes (Hans Dhejne) foto portretu izstāde “Kurzemnieces” – portretējamās “personas”, mūsu novadnieces, govis. Savukārt, Radošajā sētā apskatīsim izstādi “Piensaimniecība Talsu novada muzeja fotogrāfijās”.
 
Organizators aicina apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Kā arī apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci vienam no otra!
 
Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, Latvijas Lauksaimniecības muzeju un Talsu novada muzeju.
Pasākumu atbalsta Talsu piensaimnieks, SIA “Kurzemes sēklas un SIA “TLS”.
 • Publicēts:
  12.08.2020

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020