Traktortehnikas vadītāji pārbaudīs prasmes pasākumā “Traktordiena 2019”

Traktortehnikas vadītāji pārbaudīs prasmes pasākumā “Traktordiena 2019”

2019.gada 18.maijā no plkst.10:00 Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) būs aktīva pasākuma “Traktordiena 2019” dalībniece. Šogad jubilejas pasākums, jo notiks jau 10.reizi. Pasākums norises vieta - zemnieku saimniecības „ERIŅI” „Spolnieku lauks”, Dāviņu pagastā, Bauskas novadā (Lat=56.49100, Long=24.33400). Apmeklētājiem ieeja pasākumā “Traktordiena 2019”, kā vienmēr, ir BEZ MAKSAS!

 

Visas dienas garumā VTUA pasākuma apmeklētājiem nodrošinās iespēju iegūt informāciju par traktortehnikas uzraudzības un lauksaimniecības jomu – traktortehnikas vadītāja apliecības apmaiņas iespējām, traktortehnikas reģistrāciju, jaudas un dīzeļmotoru izplūdes gāzu mērījumiem un citiem ar VTUA saistītiem jautājumiem.

 

VTUA piedāvās arī iespēju pieteikties traktortehnikas tehniskajām apskatēm un augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudēm.

 

Pieaugušie varēs pārbaudīt prasmes un zināšanas traktortehnikas „TR1” un ,,TR2” kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, kamēr bērni un jaunieši (līdz 16 gadu vecumam) pārbaudīt savas prasmes traktortehnikas vadīšanā, zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, darba drošībā, strādājot ar traktortehniku un iegūt “Jaunā traktorista apliecība” (Atgādinām, ka “Jaunā traktorista apliecības” ir informatīva un izglītojoša rakstura. Zāles pļāvēju drīkst vadīt TIKAI vecāku uzraudzībā.)

 

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības muzejs piedāvās izzināt pašizgatavotu traktoru, bet ar T-150K piedalīsies pirmajās Traktoru vilkšanas sacensībās.

 

Pasākums notiks jau desmito reizi un tā mērķis ir - veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, lauku vides saglabāšanu un pilnveidošanu, resursu efektīvāku izmantošanu un apsaimniekošanu, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, organizēt pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares speciālistiem, tehnikas, tehnoloģiju, pakalpojumu un preču piedāvātājiem, uzņēmējiem, lauksaimniecības izglītības iestādēm, valsts un nevalstiskā sektora dalībniekiem un interesentiem.

 

Traktordienā piedalās lauksaimniecības tehnikas uzņēmumi, kas Latvijā ražo un pārdod lauksaimniecības tehniku, uzņēmumi, kas piedāvā ar lauksaimniecību, laukiem un lauku vidi saistītus pakalpojumus un preces, ar lauksaimniecību un lauku vidi saistītās valsts iestādes, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas.

 

Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!

 • Publicēts:
  14.05.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020