Jautājumi un atbildes

Noklikšķiniet uz jautājumu sadaļas, lai izvērstu to. Noklikšķiniet uz jautājuma, lai aplūkotu atbildi.

 

Iesniedzot jautājumu Jūsu personas dati tiks apstrādāti saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu un Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Traktortehnikas reģistrācija

Kā jārīkojas, ja ir nozaudēta traktora reģistrācijas apliecība?

Atbilde

Lai atjaunotu nozaudētu traktora reģistrācijas apliecību, traktoram ir jāveic identifikācijas numuru salīdzināšana un tuvākajā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras birojā jāatjauno reģistrācijas apliecība.

Kas nepieciešams, lai varētu pārreģistrēt uz sava vārda traktoru, kurš reģistrēts uz mirušas radinieces vārda?

Atbilde

Saskaņā ar 06.06.2017. Ministru kabineta Nr.313 “Traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumi” 44.punkta prasībām reģistrējot traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu mantojuma gadījumā, uzrāda traktortehniku vai tās piekabi tehnisko datu salīdzināšanai un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā iesniedz:
 
 1. ^iesniegumu;
 2. ^reģistrācijas apliecību;
 3. ^mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu (piemēram, mantojuma apliecību, tiesas nolēmuma norakstu par mantošanu).

Plānojam iegādāties lietotu universālo riteņtraktoru JCB 4CX no Anglijas. Būtu pateicīgi, ja varētu saņemt informāciju par formalitātēm un dokumentiem, izmaksām kas nepieciešami šajā gadījumā lai varam to piereģistrēt, ar to pārvietoties un strādāt, kā arī kādas kategorijas vadītāja apliecība nepieciešama lai strādātu ar to?

Atbilde

Lai reģistrētu lietotu universālo pašgājējmašīnu ir jārīkojas saskaņā ar 06.06.2017. Ministru kabineta Nr.313 “Traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumi” 32. punkta prasībām, kurš nosaka, ka lai reģistrētu traktortehniku vai tās piekabi, uzrāda traktortehniku vai tās piekabi tehnisko datu salīdzināšanai un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā iesniedz:
 
 1. ^iesniegumu;
 2. ^iepriekš izsniegto traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas dokumentu, izņemot gadījumu, ja traktortehnika vai tās piekabe ir jauna vai to ieved no valsts, kurā neveic traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju, un persona to rakstiski apliecina. Dokuments, kas apliecina, ka traktortehnika vai tās piekabe ir norakstīta vai nav atjaunojama, nav uzskatāms par reģistrācijas dokumentu;
 3. ^īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu;
 4. ^atbilstību apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu;
 5. ^traktortehnikas vai tās piekabes izgatavotāja vai tā pilnvarotā pārstāvja izsniegtu dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus, un citu dokumentāciju atbilstoši normatīvo aktu prasībām par transportlīdzekļu un to sastāvdaļu atbilstības novērtēšanu. Traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehnisko datu apliecinājuma dokuments var būt arī rēķins-uzziņa, ko izsniedzis komersants;
 6. ^dokumentu par to, ka traktortehnikas vai tās piekabes ievešana Eiropas Savienībā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā, ja traktortehniku vai tās piekabi iegādājas no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts.
 
Lai vadītu universālo pašgājējmašīnu ir nepieciešama TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība.

Traktortehnikas vadītāji

Vai ar C kategoriju (ir A, B, C, D kategorija) drīkst vadīt damperu?

Atbilde

Pašizgāzēju (damperu) drīkst vadīt tikai ar TR4 kategoriju vai H kategoriju līdz traktortehnikas apliecības derīguma termiņa beigām.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 313 “Traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumi” 1. pielikuma 8.7. apakšpunktu dampers (pašizgāzējs) ir traktortehnikas apakšgrupa, kas ietilpst traktortehnikas grupā “Ceļubūves mašīnas”.

 

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 23. panta septītās daļas 4. punktam TR4 traktortehnikas vadītāja apliecību kategorijai atbilst tādas traktortehnikas grupas kā ceļubūves mašīnas, buldozeri, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas. Tātad pašizgāzējs (dampers) atbilst TR4 kategorijai.

 

Kopš 2018. gada 1. septembra tika apvienotas vairākas traktortehnikas kategorijas vienā kategorijā, aizstājot burtus A, B, C, D, E, F, G un H ar saīsinājumiem TR1, TR2, TR3, un TR4.

 

MK 2018. gada 28. augusta noteikumu Nr. 551 “Traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” 56. punkts paredz, ka, apmainot traktortehnikas vadītāja apliecības, kas izsniegtas, sākot ar 2009. gada 1. janvāri, iepriekš piešķirtās kategorijas pielīdzina jaunajām kategorijām šādā kārtībā:

 • ^A kategoriju pielīdzina TR1 kategorijai, bet laikposmā no 2009. gada 1. janvāra līdz 13. oktobrim piešķirto traktortehnikas vadītāja A kategoriju pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai;
 • ^B kategoriju pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai;
 • ^C kategoriju pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai;
 • ^D kategoriju pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai;
 • ^E kategoriju pielīdzina TR4 kategorijai;
 • ^F kategoriju pielīdzina TR3 kategorijai;
 • ^G kategoriju pielīdzina TR4 kategorijai;
 • ^H kategoriju pielīdzina TR1 un TR2 kategorijai vai TR4 kategorijai, ja vadīšanas eksāmens ir kārtots, vadot pašizgāzēju (damperu).

Neatradi atbildi? Iesūti savu jautājumu.

Vārds, Uzvārds*
E-pasts*
Iestāde*
Jautājums*
Drošības kods*
Re

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā