Apstiprināts Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis

Otrdien, 17. aprīlī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) maksas pakalpojumu cenrādi. Jaunais cenrādis sagatavots, lai nodrošinātu VTUA noteikto valsts funkciju saistīto izdevumu segšanu ar ieņēmumiem no sniegtajiem maksas pakalpojumiem.
 
Cenrādī ir precizēti vairāki pakalpojumu nosaukumi, piemēram, “Reģistrācijas dokumentu izvērtēšana traktortehnikai vai tās piekabei”, “Traktortehnikas vadīšanas profesionālās kvalifikācijas ārvalstīs izdoto dokumentu izvērtēšana”, u.c. Tika pārskatīti arī pakalpojuma veidi, kas saistīti ar traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka vai turētāja maiņu.
 
Tāpat, izvērtējot traktortehnikas tehniskā stāvokļa kontroles procesu, lai nodrošinātu vienlīdzības principu pret traktortehnikas īpašniekiem, turētājiem, valdītājiem, tika pārskatīts pakalpojuma veids “Transporta nodrošinājums”. Ņemot vērā, ka lielākai daļai klientu pakalpojums veidoja ievērojamas izmaksas saistībā ar nobrauktajiem kilometriem uz pakalpojuma sniegšanas vietu un atpakaļ, tika nolemts piemērot vienotu cenu neatkarīgi no nobraukto kilometru skaita:
1) Izbraukums uz noteikto valsts tehniskās apskates vietu” (aprēķinātā cena vienai personai – 7.00 EUR);
2) Izbraukums uz klienta noteikto adresi” (aprēķinātā cena par izbraukumu – 20.00 EUR);
3) Izbraukums uz klienta noteikto adresi ārpus sezonas” (aprēķinātā cena par izbraukumu – 10.00 EUR).
 
Precizētas pakalpojumu cenas arī pakalpojumiem, kas saistīti augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm – “Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas tehniskā pārbaude” izmaksās 29.54 EUR, bet “Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas sprauslas caurplūdes pārbaude” izmaksās 0.70 EUR.
 
Tika pārskatītas pakalpojumu izmaksas arī ar VTUA pārraudzībā esošo muzeju – K.Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” un Latvijas Lauksaimniecības muzeja – darbību saistītajiem pakalpojumiem. Turpmāk muzeju ekspozīciju un izstāžu apskate izmaksās 4.00 EUR no personas, bet ģimenēm (2 pieaugušie un vismaz 2 bērni) izmaksās 6.00 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un politiski represētām personā, uzrādot attiecīgo apliecību, tiek piemērota 50 % atlaide no muzeju ekspozīciju un izstāžu apskates pakalpojuma cenas.
 
Pirmsskolas vecuma bērniem, grupu pavadošajiem pedagogiem, bāreņiem, bez vecāku gādības palikušiem bērniem un ilgstoši sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem muzeju ekspozīciju un izstāžu apskates pakalpojumi ir bez maksas.
 
Noteikumu izstrādes procesā notikušas konsultācijas ar biedrībām “Zemnieku saeima”, “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” un “Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija”.
 
Jaunais VTUA maksas pakalpojumu cenrādis stāsies spēkā pēc Ministru kabineta (MK) noteikumu projekta publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē. Plašāka informācija par MK noteikumu projektu “Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis” pieejama MK tīmekļvietnē. 
 
______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv
  • Publicēts:
    17.04.2018