Baltijas lauksaimniecības ministri sarunās ar EK par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni būs vienoti

Pirmdien, 20. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Sangastē, Igaunijā, tikās ar Igaunijas lauku lietu ministru Tarmo Tammu (Tarmo Tamm) un Lietuvas lauksaimniecības ministru Broņu Markausku (Bronius Markauskas), lai pārrunātu Baltijas valstu kopīgo viedokli sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2020. gada.

 

Baltijas valstu lauksaimniecības ministri bija vienisprātis, ka tiešajiem maksājumiem nākamajā plānošanas periodā beidzot ir jākļūst taisnīgiem pret visu dalībvalstu lauksaimniekiem un jāsasniedz ES vidējais līmenis, kas būs priekšnosacījums neizkropļotai konkurencei ES vienotajā lauksaimniecības un pārtikas preču tirgū. Tāpat Latvija, Igaunija un Lietuva vēlas EK aktīvāku un ātrāku rīcību, veidojot vienotu ES līmeņa normatīvo regulējumu negodīgo tirdzniecības prakšu novēršanai, jo pagaidām lauksaimnieki pārtikas piegāžu ķēdēs, salīdzinot ar pārstrādātājiem un tirgotājiem, joprojām ir visneaizsargātākais posms.

 

Tikšanās laikā Baltijas valstu lauksaimniecības ministri pārrunāja aktualitātes Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanā un izplatības ierobežošanā, kā arī nepieciešamībā ES sniegt atbalstu ĀCM skartajām valstīm.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs savus Igaunijas un Lietuvas kolēģus arī uzaicināja uz ĀCM apkarošanai veltīto starptautisko konferenci, kas Rīgā notiks 1. un 2. jūnijā. Konferencē piedalīsies ĀCM skartās ES dalībvalstis un valstis, kas robežojas ar ĀCM skartajām teritorijām, kā arī trešās valstis, kurās arī plosās ĀCM – Ukraina, Moldova, Gruzija un Krievija. Paredzēts, ka šajā konferencē piedalīsies arī ES veselības un pārtikas nekaitīguma komisārs Vītenis Andrjukaitis (Vytenis Andriukaitis).
_________________________
Informāciju sagatavoja: 
Dagnija Muceniece 
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070 
mob.: 26534104 
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    21.03.2017