Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri Rīgā diskutēs par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni

Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri Rīgā diskutēs par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni

Otrdien, 13. martā, Zemkopības ministrijā, Rīgā, notiks Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministru tikšanās, lai diskutētu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada, sevišķu uzmanību veltot nepieciešamībai izlīdzināt tiešos maksājumus.

 

Sanāksmē piedalīsies Igaunijas lauku attīstības ministrs Tarmo Tamms (Tarmo Tamm), Lietuvas lauksaimniecības ministrs Broņus Markausks (Bronius Markauskas), Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministrs Kšištofs Jurgels (Krzysztof Jurgiel) un Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministru diskusija par KLP nākotni notiks pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava ierosinājuma.

 

Tikšanās laikā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministri parakstīs kopīgu deklarāciju, paužot četru valstu viedokli par Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu „Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”. Jau ziņots, ka EK 2017. gada nogalē publicēja paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, kurā definē KLP prioritātes pēc 2020. gada.

 

Plašsaziņas līdzekļu žurnālisti ir laipni aicināti uz preses konferenci, kas notiks uzreiz pēc Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministru tikšanās.

 

Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministru deklarācijas parakstīšana un preses konference notiks 13. martā pulksten 10:40 Zemkopības ministrijas 23. stāva Konferenču zālē Rīgā, Republikas laukumā 2.
_____________________________

Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    09.03.2018