Iecerēti grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

Zemkopības ministrija (ZM) ir veikusi grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, ko valdība otrdien, 25.jūlijā, apstiprināja. 

 

Līdz šim informācija par suņu vakcinēšanu tika iekļauta vakcinācijas apliecībā, un suņa īpašniekam, lai izceļotu ar dzīvnieku no valsts, vakcinācijas apliecība bija jānomaina pret lolojumdzīvnieka pasi. Visi pierādījumi par vakcināciju pret trakumsērgu palika vakcinācijas apliecībā. Lai īpašniekam izdotu suņa lolojumdzīvnieka pasi, suns bija vēlreiz jāvakcinē pret trakumsērgu, jo trakumsērgas vakcīnas ievadīšanas datums nedrīkst būt agrāks par datumu, kad ievadīta vai nolasīta mikroshēma. 

 

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā paredz, ka suņiem neatkarīgi no tā, vai tie tiek izvesti no valsts vai visu mūžu dzīvo Latvijā, ir viens veselību apliecinošs dokuments – lolojumdzīvnieka pase. Suņa īpašnieks būs atbildīgs par to, ka praktizējošs veterinārārsts suni apzīmēs ar mikroshēmu, vakcinēs pret trakumsērgu un izsniegs lolojumdzīvnieka pasi. Tādējādi suņa īpašnieks izmantos vienu veselību apliecinošu dokumentu, kurā vienuviet redzamas visas sunim veiktās vakcinācijas. Tas ļaus dzīvnieka īpašniekam ar suni brīvi pārvietoties ES teritorijā, nemainot dokumentus, un dzīvnieki pret trakumsērgu tiks vakcinēti atbilstoši zāļu lietošanas instrukcijai.

 

Suņiem, kuriem jau ir izsniegta vakcinācijas apliecība, līdz dienai, kad stāsies spēkā grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, tā būs derīga visu mūžu un to nevajadzēs mainīt pret lolojumdzīvnieku pasi, izņemot gadījumus, ja suņa īpašnieks ar suni izceļos ārpus valsts.

 

Likumprojektā arī veikti papildinājumi, lai ietvertu normas par administratīvo atbildību veterinārmedicīnā. Turpmāk sodi par konkrētiem pārkāpumiem veterinārmedicīnā būs atrodami Veterinārmedicīnas likumā, nevis Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kā tas bija līdz šim. 

 

Likumprojekts "Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā" vēl jāapstiprina Saeimai. 
______________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
Zemkopības ministrija 
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Vietne: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    25.07.2017