Izmaiņas rūpnieciskās zvejas limitiem Liepājas un Usmas ezerā

Otrdien, 13. novembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai noteiktu rūpnieciskās zvejas limitu izmaiņas Liepājas un Usmas ezerā.

 

Izmaiņas noteikumos paredz atteikties no zušu murda limita Liepājas ezerā, lai veicinātu zušu krājumu stāvokļa ilgtspēju. Līdz šim Liepājas ezerā bija noteikts 50 gab. zušu murdu limits šādām pašvaldībām: 35 gab. Liepājas pilsētas pašvaldībai, 5 gab. Grobiņas novada pašvaldībai un 10 gab. Nīcas novada pašvaldībai.

 

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz samazināt zivju tīklu limitu Usmas ezerā par 3 000 metriem. Izmaiņas zivju tīkla limitā izdarītas, ņemot vērā Ventspils novada pašvaldības vēlmi mazināt pašpatēriņa zvejas iespējas Usmas ezerā, lai atbalstītu tā izmantošanu rekreācijas nolūkos. Līdz ar to noteikumos Usmas ezeram tīklu limits samazināts līdz 10 080 metriem.

 

Izmaiņas noteikumos sagatavotas pēc Liepājas pilsētas domes un Ventspils novada pašvaldības ierosinājumiem un zinātniskā institūta “BIOR” atzinumiem par priekšlikumiem zvejas limitu izmaiņām iekšējos ūdeņos. Paredzams, ka jaunos zvejas limitus piemēros no 2019. gada 1. janvāra.

 

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2014. gada 23. decembra noteikumos Nr. 796 “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos” pieejama MK tīmekļvietnē. Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.11.2018