Jānis Dūklavs pārrunā sadarbības iespējas ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem

Jānis Dūklavs pārrunā sadarbības iespējas ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem

Trešdien, 27. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar jauno Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) Astru Kurmi, lai pārrunātu abu valstu līdzšinējo sadarbību lauksaimniecībā, kā arī iespējas veicināt Latvijā ražotās pārtikas un lauksaimniecības produktu eksportu uz AAE.

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs vēstniecei apliecināja, ka, pateicoties līdzšinējai aktīvajai sadarbībai ar AAE pusi, īpaši aktivitātēm saistībā ar Halal produktu sertifikācijas procesu, Latvijā ražoto pārtikas produktu eksports uz AAE palielinās. 

 

Tāpat zemkopības ministrs norādīja, ka par mūsu uzņēmēju lielo interesi piedāvāt savu produkciju AAE tirgū liecina arī uzņēmēju dalība izstādē “Gulfood” – vienā no pasaulē lielākajām ikgadējām izstādēm pārtikas nozarē, kas notiek Dubaijā. “Pateicoties ļoti lielajai uzņēmēju interesei iepazīstināt ar savu produkciju un iegūt jaunas eksporta iespējas Austrumu tirgos, šogad kopējā nacionālajā stendā savu produkciju piedāvāja jau 24 uzņēmumi no Latvijas. Arī 2018. gadā Latvija ar savu nacionālo stendu piedalīsies šajā izstādē,” teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Latvijas tirdzniecības bilance ar AAE pēdējos četros gados ir bijusi pozitīva. 2016. gadā uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem Latvijas lauksaimniecības, pārtikas uz zivsaimniecības produkti eksportēti 10,8 miljonu eiro vērtībā, kas ir 9 reizes vairāk nekā 2015. gadā. Nozīmīgu lauksaimniecības produkcijas eksporta daļu aizņem graudaugi.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    27.09.2017