LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēma (EPS) atzīta par pasaulē labāko IT rīku lauksaimniecībā

LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēma (EPS) atzīta par pasaulē labāko IT rīku lauksaimniecībā

Pirmdien, 19. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ministru prezidents Māris Kučinskis sveica Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktori Annu Vītolu-Helvigu un LAD kolektīvu par iegūto galveno balvu Pasaules Informācijas forumā.

 

“Esmu gandarīts, ka Lauku atbalsta dienesta izstrādātā Elektroniskās pieteikšanās sistēma ir tik augstu novērtēta starptautiskā līmenī. Bet vēl vairāk esmu gandarīts par to, ka Elektroniskās pieteikšanās sistēmu savā ikdienas darbā augstu novērtē Latvijas lauksaimnieki,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Jau ziņots, ka no 12. līdz 16. jūnijam notika Pasaules Informācijas forums, kurā LAD direktore Anna Vītola-Helviga prezentēja LAD labās prakses piemēru – Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS). LAD piedalījās īpašā konkursā un bija to piecu projektu vidū, kas nominācijā “E-lauksaimniecība” tika nosaukti par čempioniem un saņēma “WSIS Prize 2017” galveno balvu savā kategorijā.

 

“WSIS Prize 2017” ir starptautisks konkurss, ko organizē ANO sadarbībā ar ANO Aģentūru informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, UNESCO, ANO Attīstības programmu un ANO Konferenci tirdzniecības un attīstības jomā. Plašāk par WSIS balvu var lasīt šeit.

 

WSIS ir starptautiska platforma valstu un starptautisko organizāciju dialogam par globālu sabiedrības attīstību pastāvīgos IKT pilnveides un informācijas apjoma pieauguma apstākļos.
_________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070
mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    19.06.2017